PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی رمان | رمان خارجی به سبک قدیمی معرفی کنید.

fatima_59
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز کتاب خون ممنون میشم اگه رمانهایی به سبک غرور و تعصب و بلندی های بادگیر و جین ایر میشناسید معرفی کنید .. منظورم اینه که زمانش مربوط به اون دوره باشه و همون سبک ... :-2-40-:
ار رمانی هم میشناسید که زمانش قدیمی تر باشه مثلا قرن 13 یا 14 هم ممنون میشم بگید :-2-40-:

هدیه
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ بعد از ظهر
زنبق دره (بالزاک)
دختر عموی من راشل(دافنه دوموریه)
تصویر دوریان گری
ربه کا (دافنه دوموریه)
آنا کارنینا
دزیره
اینها فعلا توی ذهنم بود اگر بازم چیزی یادم اومد میام مینویسم

fatima_59
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۲:۱۱ بعد از ظهر
هدیه جان ممنون فقط یه سوال..اینها ترجمه های قدیمش تو بازار هست ؟

هدیه
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۲:۱۶ بعد از ظهر

خواهش میکنم.
والله من اینها رو توی کتابخونه فامیل و آشنا گیر آوردم وخوندم و ترجمه هاش هم همه مال قبل از انقلاب بود. و متاسفانه از وضعیت فعلی این کتابها بی خبرم.

-2nya-
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ بعد از ظهر
تمام کتاب های جین آستین همین طورن:
علاوه بر غرور و تعصب، عقل و احساس - اِما - مانسفیلد پارک

honey_x
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۲:۳۳ بعد از ظهر
یه کتابی که خیلی دوسش دارم بنام تام جونز هست که خیلی قدیمی و بسیار زیباست که بتازگی ترجمه جدید این کتاب بنام تام جونز کودک سر راهی چاپ شده و به احتمال زیاد پر از سانسور!
درهرصورت کتاب قشنگیه و فیلمشم ساختن. مطمئنا خوشتون میاد! اگه کتاب دیگه ای یادم اومد میگم!
اوژنی گرانده (انوره دوبالزاک) هم کتاب قشنگیه با فضایی ۱۰۰٪ انگلیسی.
اگر میخوایید کتابایی با این سبک و تاحدودی تاریخی هم باشه. من کتاب ۲ جلدی جنگ و صلح رو پیشنهاد میکنم فوقالعاده اس! کتاب ۴ جلدی دن آرام هم قشنگه ! خودم برای دانلود گذاشتم !
کتاب مادام بواری هم قشنگه! اینم ترجمه ی جدیدشو دیدم!

setareh30
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۳:۲۱ بعد از ظهر
به جز کتاب هایی که دوستان نامبردن و بیشتر به حال و هوایی که فاطیما جون خواسته بودن می خورد، کتاب های ترجمه از نویسنده های روسی هم تقریبا همون حال و هوا رو داره ... البته سبک نویسنده های انگلیسی و روسی تفاوت دارن ولی فضا همون فضا های اشرافی همون سالهاست ...

من اینها رو یادم می آد:

سرخ و سیاه (۱۸۳۰) - استاندال - فرانسوی
پدران و پسران(۱۸۶۲) - ایوان تورگنیف - روسی
خاک بکر (۱۸۷۷) - ایوان تورگنیف - روسی
برادران کارامازوف (۱۸۸۱) - داستایفسکی - روسی
دکتر ژیواگو - بوریس پاسترناک - روسی ( به قدیمی بقیه نیست)
سکه سازان - آندره ژید - فرانسوی
دن آرام، (1928)- میخائیل شولوخف - روسی

ترجمه هایی که من خوندم همه قدیمی بوده و مال قبل از انقلاب ولی می دونم که خیلی هاش ترجمه مجدد هم داره ....

حالا که صحبت کتاب با حال و همای قدیمی هست من یه کتاب معرفی کنم ..البته بیشتر کتاب نوجوانان هست ولی من اینقدر دوستش دارم که تقریبا سالی یکبار می خونمش ...

کتاب زنان کوچک نوشته لوئیزا می. آلکوت ... من ترجمه خانم رئیس زاده رو دارم ... این کتاب 3 دنباله هم داره به اسم " همسران خوب" ، "مردان کوچک" و "پسران جو" که 2 تای اول رو من با ترجمه خانم رئیس زاده دارم ولی نمی دونم "پسران جو" ترجمه فارسی داره یا نه ....

کتابی هایی بسیار شیرین و لطیفن ... اونقدر که بعد از خوندنش تا مدت ها تو همون حال و هوا آدم رو نگه میداره ...

بازم اگه چیزی یادم اومد می نویسم ...

نیلوفر دختر دریا
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۳:۲۸ بعد از ظهر

اینجور کتابها اغلب توی کتابخونه ها مخصوصا کتابخونه شهرهای بزرگ پیدا میشه.

math
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۴:۰۰ بعد از ظهر
سلام...اکثر کتابای خوبی رو که دوس داشتم و البته خوندمشون رو بچه ها معرفی کردن...

منم این کتابهارو خیلی قبل خوندم شاید 7 یا 8 سال پیش :

- اشرافزادگان دلباخته

- دخترعموی من راشل

- کوچه گردها

هرسه کتاب قشنگن !

* ترنم بهار *
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۴:۴۴ بعد از ظهر
گوژپشت نتردام
بینوایان
کارگران دریا
مردی که میخندد از هوگو
کمدی الهی از دانته ایلیاد و ادیسه از هومر که خیلی قدیمیه و پیرمرد و دریا از ارنست همینگوی کتابهای خانم مارکز هم قشنگن مثل صد سال تنهایی،عشق سالهای وبا

fatima_59
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۳۴ بعد از ظهر
خانم مارکز هم قشنگن مثل صد سال تنهایی،عشق سالهای وبا

عزیزم خانم نیست آقا هست :-2-40-:

ممنون دوستان از پیشنهاداتتون . .. همه اینهایی که گفتید واقعا قشنگ هستن؟ :-2-41-:

zarin
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۶:۳۶ بعد از ظهر
فاتیما جان یه چند کتابی که به غیر از پیشنهادای دوستان به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم :

مورو ِنای سبز پوش اثر ماتیسن (از نظر من فوق العاده بود البته مترجمش الان خاطرم نیست چون فکر می کنم من چاپ سی سال پیشش رو دارم)
دونا اثر دفنه دوموریه ( این باید حتما تو کتاب فروشی ها باشه ) من شخصا از جملاتی که توی کتاب به عنوان محاوره به کار رفته بود ،فوق العاده لذت بردم! داستان مربوط به یک مرد فرانسویه که از زندگی روزمره گریزان شده و حرفه ی یک دزد دریایی رو برای خودش در نظر گرفته و ....اگه توضیح بیشتری لازمه تا بیشتر بگم.

زنگها برای که به صدا در می آید اثر همینگوی.(یک مرد امریکایی داوطلبانه وارد ارتش جمهوری خواه می شه چون ماموریت داشته تا یه پل استراتژیک رو منفجر کنه ،به چریک های آزادی خوا ه ملحق می شه و ...) یکی دوتا فیلم از روی این کتاب ساخته شده که در حد کتاب به هیچ وجه نبوده !

برفهای کلیمانجارو بازم اثر همینگوی ( اینم فیلمش هست ولی کتابش بیشتر به دل می شینه.)
الیو یالتام اثر اتل لیلیان ویچ کتاب زیبایی بود و تقریبا در سبک کار دیگه ی همین نویسنده یعنی خرمگس نوشته شده.

عشق و یک دروغ اثر مارگارت وست. اینم کتاب عاشقانه ای بود که ای..بدک نیست بسته به سلیقه داره.

و آخریش هم ساندیتون نوشته ی جین استین و تقریبا توی سبک غرور و تعصب .

fatima_59
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۶:۴۶ بعد از ظهر
وای مرسی از همه :-2-40-::-2-16-:.. من فردا باید برم شهر کتاب و لیست اینها رو بدم به متصدی اونجا .. شدیدا وسوسه شدم همش رو پیدا کنم :-2-15-:

zarin
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۷:۰۶ بعد از ظهر
آهان ؛یه کتاب دیگه هم الان تو ذهنم اومد که عاشقانه ی لطیفی محسوب می شه و فوق العاده معروف!

کتاب قصه ی عشق (love story) نوشته ی اریک سگال که فیلمشو رایان اونیل بازی کرده بود و اگه اشتباه نکنم الی مک گراو.

البته اگه به زبان انگلیسی تسلط داری ،پیشنهاد می دم اول دنبال نسخه ی انگلیسی این کتاب باشی ،در غیر اینصورت ترجمه شده ش.

CountesSgoddesS
۱۹ فروردين ۱۳۹۰, ۰۹:۰۰ بعد از ظهر
آهان ؛یه کتاب دیگه هم الان تو ذهنم اومد که عاشقانه ی لطیفی محسوب می شه و فوق العاده معروف!

کتاب قصه ی عشق (love story) نوشته ی اریک سگال که فیلمشو رایان اونیل بازی کرده بود و اگه اشتباه نکنم الی مک گراو.

البته اگه به زبان انگلیسی تسلط داری ،پیشنهاد می دم اول دنبال نسخه ی انگلیسی این کتاب باشی ،در غیر اینصورت ترجمه شده ش.
کاملا موافقم من نسخه انگلیسیش رو خوندم از کسی قرض گرفته بودم .. فوق العاده و جذابه :-2-40-:

shakiba_2510
۲۴ فروردين ۱۳۹۰, ۰۱:۱۱ بعد از ظهر
از این کتابا تو سایت نداریم؟؟؟؟:-2-37-:

ELekTrA
۲۴ فروردين ۱۳۹۰, ۰۴:۳۸ بعد از ظهر
مادام بواري(گوستاو فلوبر)
آناكارنينا(تولستوي)
زنبق سرخ(آناتول فرانس)
ملكه مارگو(الكساندردوما پدر)
اوژني گرانده (بالزاك)
زنبق دره(بالزاك)
بقيه آثار جين آستين مثل عقل واحساس ,ترغيب,منسفيلد پارك
لينمارا عشق وآرزو(نويسندش يادم نيست )
سرخ وسياه(استاندال)
دونا(دافنه دوموريه)
ربكا(دافنه دوموريه)
ناشناس مرا ببوس(دافنه دوموريه)
عنبر (كاتلين وينسور)
همه ي آثار ويكتور هوگو مخصوصا لوكرس بژيا ومردي كه ميخندد اشك ادمو در مياره
داغ ننگ هم بي نظيره

فاتیما جان یه چند کتابی که به غیر از پیشنهادای دوستان به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم :

مورو ِنای سبز پوش اثر ماتیسن (از نظر من فوق العاده بود البته مترجمش الان خاطرم نیست چون فکر می کنم من چاپ سی سال پیشش رو دارم)

.
مورونا ي سبز پوش را منم خوندم فوق العاده زيباست فكر نكنم بعداز انقلاب چاپ شده باشه

pante
۶ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ قبل از ظهر
کتاب گل سرخ و شمشیر فکر می کنم انتشارات امیر کبیر باشه
ولی نویسنده اش یادم نمی یاد
زندگی یکی از معشوقه های ناپلئون بناپارت هست هم عاشقانه است هم تاریخی

narges_p
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۲ بعد از ظهر
كتاب اسكارلت (دنباله ي رمان بربادرفته) اثر الكساندرا ريپلي و كتاب عروس فرانسوي از ايولين آنتوني هم هستند كه دومي توي سايت هست. كتابهاي آرزوهاي بربادرفته و بابا گوريو و دختر مو طلايي از اونوره دوبالزاك هم تو سبك اشرافي قديميه فرانسه اند:-2-41-:

والا
۱۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۹ بعد از ظهر
سلام میشه این کتابا رو واسه دانلود بزارین تا ما هم بخونیم

still alive
۱۲ تير ۱۳۹۰, ۰۶:۳۹ بعد از ظهر
سلام
فاطیما جون از این کتابایی که دوستان معرفی کردن کدومو خوندی تا الان؟؟؟ قشنگ بودن؟؟
منم می خوام برم بخرم می خوام بدونم کدومارو اول بخرم؟؟؟

عقل و احساس

امروز رفتم کتابخونه 2تا ترجمه مختلف از این کتاب بود من مال آقای حسین خسروی رو گرفتم 460 صفحه است ولی اون ترجمه دیگه( نام مترجم یادم نیست:-2-15-:)830 صفحه بود فک کنین چقد اختلاف یعنی این کتابی که من گرفتم خیلی سانسور داره که صفحاتش نصف اون کتاب دیگه است :-2-35-:

من خودم این کتابارو خوندم قشنگ بودن:-2-41-:
جین ایر-تس-مرغان شاخسار-بربادرفته

abhi
۱۲ تير ۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ بعد از ظهر
تمام كتابهايي كه دو ستان معر في كردند زيبا بوده و حس و حساسيست كه اين كتاب نتو نستنم دو باره پيدا كنم بخونم شرق بهشت جان اشتايم بك بي نظيره فيلمشو جيمز دين بزرگ بازي كرده داره تايپ ميشه جين اير يك چيز ديگست همين طور خر مگس و 2 كتابي كه در مورد خر مگس .........
كلا نو شته هاي جين استين عزيزم .كه انگاز جز يك اثرش بقه اش نيست دو ستان بخصوص اگه بجز غرور و تعصب دواثر برتر ديگه اش بذارند براي دانلود عالي ميشه ....... دافنه دو موريه بالزاك و ار نست همينگوي كه نميشه گفت كدوم اثرش زيباتره و برتره ...........

الن كامو .. البته جك لندن يك كتاب داره بنام دره ماه چاپ قديم خوندم و الان بايد نصف شده باشه ازسانسور تاره اگه تر جمه شده باشه كه متفاوت با تمام نوشته هاي جك لندنه واقعا قشنگه داستان به او لين ركورد اقتصادي امر يكا بر ميگرده و يك زوج جوان واقعا زيبا بود
كلا نوشته هاي جك لندن زيباست دو ستش دارم

و لي دو ستان باز خواهش ميكنم اگر اين نوع كتابها داريد چاپ قديم براي دانلود بذاريد ممنون ميشيم

جين استين . عقل و احساس و حس و حسا سيت در صدره ..
البته شرق بهشت زيبا و عالي جان اشتاين بك بي نطير داره تايپ ميشه

ELekTrA
۱۳ تير ۱۳۹۰, ۰۹:۳۹ بعد از ظهر
راستي آثار بالزاك مثل باباگوريو وزنبق دره هم خيلي قشنگ اند

طیبه
۹ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
نانا از امیل زولا و پولین از همین نویسنده
مادر از ماکسیم گورکی
دن آرام از میخاییل شولوخوف
ابله از داستایوفسکی
ابلموف از ایوان تورگینف
تل گرسنه ازدفته دوموریه

هرکی بخونه پشیمون نخواهد شد واقعا زیبا هستن

fatima_59
۲۷ شهريور ۱۳۹۰, ۰۹:۱۴ بعد از ظهر
بچه ها از کتاب هایی که گفتید مورونای سبز پوش چاپ سال 46 و قصه عشق چاپ سال 1971 رو خریدم :-2-16-::-2-16-:
صفحه اول قصه عشق یه نفر به انگلیسی تقدیمش کرده به عزیزترینش و تاریخ زده 8 اوریل 1971 :-2-14-:

fatima_59
۲۷ شهريور ۱۳۹۰, ۰۹:۱۸ بعد از ظهر
اها انا کارنینا و عقل و احساس رو هم خریدم ولی چاپ های جدید هستن :-2-35-:

تابتا
۲۷ شهريور ۱۳۹۰, ۰۹:۵۸ بعد از ظهر
شب های سرای رمان قشنگیه

"شبهای سراي" سرگذشت امه دو بوک دوريوری دختر خاله ژوزفين همسر ناپلئون امپراتور فرانسه است که در خانواده ای فرانسوی و در جزيره مارتينيک بدنيا آمد و در 12 سالگی برای ادامه تحصيل در صومعه ای نزد خواهران تارک دنيا به فرانسه اعزام شده.
سه سال بعد که نزد خانواده اش برمی گشت، گرفتار دريازنان بربر شده و او را به الجزاير بردند و بيگ الجزاير بخاطر زيبايی فوق العاده اش او را به سلطان عثمانی پيشکش کرد. در اين کتاب سرگذشتنامه امه از زبان خود وی نقل شده.

سمن ناز
۱۲ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ بعد از ظهر
من کتاب تام جونز نوشته هنری فیلدینگ رو توی کتابخونه قدیمی محلمون پیدا کردم
به زودی اسکنشو می گذارم تو سایت امیدوارم خوشتون بیاد

mmssnn
۲۶ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۵ قبل از ظهر
هر چی چشم چرخوندم تو معرفی ها اسمی از خانم لوئیزا مک نث ندیدم. گفتم اون رو هم معرفی کنم. کتابای فوق العاده قشنگی داره. دانلود بعضی از کاراشون هم تو همین سایت خودمون داریم. از کتاباش هم بگم کتاب یکبار و برای همیشه که تو بخش معرفی اش خوندم گفته بودند جزو بیست رمان رمانتیک برتر دنیاست. درباره دختریه از آمریکا که بعد از مرگ والدینش می آد انگلستان پیش عموزاده دوک بدنامش برای زندگی...
something wonderful- paradaise- هم از همین نویسنده است. خوبند. متأسفانه ترجمه هیچ کدوم نیست. می تونید متن انگلیسی اش رو بخونید.
نکته: من شروع کردم رمان یکبار و برای همیشهonce and alwayes رو ترجمه می کنم. اگه کسی کمک کنه می تونیم زود تمومش کنیم.

rahil23
۷ دي ۱۳۹۱, ۰۵:۱۹ بعد از ظهر
شب های سرای رمان قشنگیه

"شبهای سراي" سرگذشت امه دو بوک دوريوری دختر خاله ژوزفين همسر ناپلئون امپراتور فرانسه است که در خانواده ای فرانسوی و در جزيره مارتينيک بدنيا آمد و در 12 سالگی برای ادامه تحصيل در صومعه ای نزد خواهران تارک دنيا به فرانسه اعزام شده.
سه سال بعد که نزد خانواده اش برمی گشت، گرفتار دريازنان بربر شده و او را به الجزاير بردند و بيگ الجزاير بخاطر زيبايی فوق العاده اش او را به سلطان عثمانی پيشکش کرد. در اين کتاب سرگذشتنامه امه از زبان خود وی نقل شده.

من هم شبهای سرای رو خیلی دوست دارم.
مرسی دوست عزیز که یادم انداختی و هوس کردم برم دوباره بخونمش:-2-16-:

ماه منیر
۸ دي ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ بعد از ظهر
از کتابهای زیبا که نام برده نشده میتونم به :
1- ژوزف بالسامو 3جلد
2- سه تفنگدار 10 جلد
3- غرش طوفان 10 جلد
4- پاردایانها
که همگی از الکساندر دوما هستن
5- کنت مونت کریستو
6-تصویر دوریان گری
همه قدیمی و زیبا هستن و به بقیه اثار هم که دوستان خوب اشاره کردند.

.Arezoo.
۱۲ دي ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ بعد از ظهر
برباد رفته
استاندال
آناکارنینا
بلندی های بادگیر
پرنده خارزار
کنیز ملکه مصر
بینوایان
یازی سرنوشت

fatima_59
۱۲ دي ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ بعد از ظهر
ممنون همگی ..
خیلی از کتابهایی که معرفی کردید رو خریدم و خوندم .. به حق عالی بودن ..

GODES
۱۳ دي ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ قبل از ظهر
خواستم بپرسم آناکارنینا رو هم خوندی؟؟
من 23 تومن دادم تا خریدمش ولی یکی اول داستان ضدحال زد و من ادامه ندادم به خوندن...
خوب ولی اوایل خسته کننده بود.مخصوصا اسماشون...

fatima_59
۱۳ دي ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ قبل از ظهر
اناکارنینا رو تازه شروع کردم .. هنوز 20 صفحه بیشتر نخوندم .. خب کتابهای نویسنده های روس رو هرکسی نمیپسنده ..

დ●•·hanymo·•●დ
۱۳ دي ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ قبل از ظهر
خاطرات دلبرکان غمگین من

math20
۱۳ دي ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ بعد از ظهر
اینا هم رمان های زیبایی هستن که دوستان بهشون اشاره ای نکردن
توصیه می کنم اینا رو هم بخونی
عشق ژنرال: دافنه دو موریه
میدل مارچ: جورج الیوت
شب هفتمین بدر و رقیب من ملکه: ویکتوریا هولت
شرلی: شارلوت برونته
بادهای موسمی: مالی کای
دختری با گوشواره مروارید: تریسی شوالیه
ژان انتوانت: میشل زواگو
بعضی هاشون تو سایت هم هست

لی.لی
۱۴ دي ۱۳۹۱, ۰۹:۲۷ بعد از ظهر
اناکارنینا رو تازه شروع کردم .. هنوز 20 صفحه بیشتر نخوندم .. خب کتابهای نویسنده های روس رو هرکسی نمیپسنده ..
منم اناکارنینا رو تازه شروع کردم .
ترجمه ی سروش حبیبی رو میخونید؟؟

fatima_59
۱۴ دي ۱۳۹۱, ۰۹:۲۹ بعد از ظهر
نه عزیزم مال من ترجمه قازار سیمونیان هست ..

فاطمهر
۱۳ تير ۱۳۹۲, ۰۹:۴۶ قبل از ظهر
خب خانه ی هزار فانوس و نفرین پادشاهان از ویکتوریا هولت
همه ی کتاب های لوسی مد مونتگومری
کتابای دیوید گمل هم سبک روم باستان رو داره

شکربانو
۱۳ تير ۱۳۹۲, ۰۹:۵۳ قبل از ظهر
:-2-39-:"جین ایر"

Yek.gh
۶ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ بعد از ظهر
ربه كا
دزيره