PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی رمان | رمان خارجی به سبک قدیمی معرفی کنید.

صفحه ها : [1] 2 3

fatima_59
1390,01,19, ساعت : 13:20
سلام
دوستان عزیز کتاب خون ممنون میشم اگه رمانهایی به سبک غرور و تعصب و بلندی های بادگیر و جین ایر میشناسید معرفی کنید .. منظورم اینه که زمانش مربوط به اون دوره باشه و همون سبک ... :-2-40-:
ار رمانی هم میشناسید که زمانش قدیمی تر باشه مثلا قرن 13 یا 14 هم ممنون میشم بگید :-2-40-:

هدیه
1390,01,19, ساعت : 14:09
زنبق دره (بالزاک)
دختر عموی من راشل(دافنه دوموریه)
تصویر دوریان گری
ربه کا (دافنه دوموریه)
آنا کارنینا
دزیره
اینها فعلا توی ذهنم بود اگر بازم چیزی یادم اومد میام مینویسم

fatima_59
1390,01,19, ساعت : 14:11
هدیه جان ممنون فقط یه سوال..اینها ترجمه های قدیمش تو بازار هست ؟

هدیه
1390,01,19, ساعت : 14:16

خواهش میکنم.
والله من اینها رو توی کتابخونه فامیل و آشنا گیر آوردم وخوندم و ترجمه هاش هم همه مال قبل از انقلاب بود. و متاسفانه از وضعیت فعلی این کتابها بی خبرم.

-2nya-
1390,01,19, ساعت : 14:27
تمام کتاب های جین آستین همین طورن:
علاوه بر غرور و تعصب، عقل و احساس - اِما - مانسفیلد پارک

honey_x
1390,01,19, ساعت : 14:33
یه کتابی که خیلی دوسش دارم بنام تام جونز هست که خیلی قدیمی و بسیار زیباست که بتازگی ترجمه جدید این کتاب بنام تام جونز کودک سر راهی چاپ شده و به احتمال زیاد پر از سانسور!
درهرصورت کتاب قشنگیه و فیلمشم ساختن. مطمئنا خوشتون میاد! اگه کتاب دیگه ای یادم اومد میگم!
اوژنی گرانده (انوره دوبالزاک) هم کتاب قشنگیه با فضایی ۱۰۰٪ انگلیسی.
اگر میخوایید کتابایی با این سبک و تاحدودی تاریخی هم باشه. من کتاب ۲ جلدی جنگ و صلح رو پیشنهاد میکنم فوقالعاده اس! کتاب ۴ جلدی دن آرام هم قشنگه ! خودم برای دانلود گذاشتم !
کتاب مادام بواری هم قشنگه! اینم ترجمه ی جدیدشو دیدم!

setareh30
1390,01,19, ساعت : 15:21
به جز کتاب هایی که دوستان نامبردن و بیشتر به حال و هوایی که فاطیما جون خواسته بودن می خورد، کتاب های ترجمه از نویسنده های روسی هم تقریبا همون حال و هوا رو داره ... البته سبک نویسنده های انگلیسی و روسی تفاوت دارن ولی فضا همون فضا های اشرافی همون سالهاست ...

من اینها رو یادم می آد:

سرخ و سیاه (۱۸۳۰) - استاندال - فرانسوی
پدران و پسران(۱۸۶۲) - ایوان تورگنیف - روسی
خاک بکر (۱۸۷۷) - ایوان تورگنیف - روسی
برادران کارامازوف (۱۸۸۱) - داستایفسکی - روسی
دکتر ژیواگو - بوریس پاسترناک - روسی ( به قدیمی بقیه نیست)
سکه سازان - آندره ژید - فرانسوی
دن آرام، (1928)- میخائیل شولوخف - روسی

ترجمه هایی که من خوندم همه قدیمی بوده و مال قبل از انقلاب ولی می دونم که خیلی هاش ترجمه مجدد هم داره ....

حالا که صحبت کتاب با حال و همای قدیمی هست من یه کتاب معرفی کنم ..البته بیشتر کتاب نوجوانان هست ولی من اینقدر دوستش دارم که تقریبا سالی یکبار می خونمش ...

کتاب زنان کوچک نوشته لوئیزا می. آلکوت ... من ترجمه خانم رئیس زاده رو دارم ... این کتاب 3 دنباله هم داره به اسم " همسران خوب" ، "مردان کوچک" و "پسران جو" که 2 تای اول رو من با ترجمه خانم رئیس زاده دارم ولی نمی دونم "پسران جو" ترجمه فارسی داره یا نه ....

کتابی هایی بسیار شیرین و لطیفن ... اونقدر که بعد از خوندنش تا مدت ها تو همون حال و هوا آدم رو نگه میداره ...

بازم اگه چیزی یادم اومد می نویسم ...

نیلوفر دختر دریا
1390,01,19, ساعت : 15:28

اینجور کتابها اغلب توی کتابخونه ها مخصوصا کتابخونه شهرهای بزرگ پیدا میشه.

math
1390,01,19, ساعت : 16:00
سلام...اکثر کتابای خوبی رو که دوس داشتم و البته خوندمشون رو بچه ها معرفی کردن...

منم این کتابهارو خیلی قبل خوندم شاید 7 یا 8 سال پیش :

- اشرافزادگان دلباخته

- دخترعموی من راشل

- کوچه گردها

هرسه کتاب قشنگن !

* ترنم بهار *
1390,01,19, ساعت : 16:44
گوژپشت نتردام
بینوایان
کارگران دریا
مردی که میخندد از هوگو
کمدی الهی از دانته ایلیاد و ادیسه از هومر که خیلی قدیمیه و پیرمرد و دریا از ارنست همینگوی کتابهای خانم مارکز هم قشنگن مثل صد سال تنهایی،عشق سالهای وبا

fatima_59
1390,01,19, ساعت : 17:34
خانم مارکز هم قشنگن مثل صد سال تنهایی،عشق سالهای وبا

عزیزم خانم نیست آقا هست :-2-40-:

ممنون دوستان از پیشنهاداتتون . .. همه اینهایی که گفتید واقعا قشنگ هستن؟ :-2-41-:

zarin
1390,01,19, ساعت : 18:36
فاتیما جان یه چند کتابی که به غیر از پیشنهادای دوستان به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم :

مورو ِنای سبز پوش اثر ماتیسن (از نظر من فوق العاده بود البته مترجمش الان خاطرم نیست چون فکر می کنم من چاپ سی سال پیشش رو دارم)
دونا اثر دفنه دوموریه ( این باید حتما تو کتاب فروشی ها باشه ) من شخصا از جملاتی که توی کتاب به عنوان محاوره به کار رفته بود ،فوق العاده لذت بردم! داستان مربوط به یک مرد فرانسویه که از زندگی روزمره گریزان شده و حرفه ی یک دزد دریایی رو برای خودش در نظر گرفته و ....اگه توضیح بیشتری لازمه تا بیشتر بگم.

زنگها برای که به صدا در می آید اثر همینگوی.(یک مرد امریکایی داوطلبانه وارد ارتش جمهوری خواه می شه چون ماموریت داشته تا یه پل استراتژیک رو منفجر کنه ،به چریک های آزادی خوا ه ملحق می شه و ...) یکی دوتا فیلم از روی این کتاب ساخته شده که در حد کتاب به هیچ وجه نبوده !

برفهای کلیمانجارو بازم اثر همینگوی ( اینم فیلمش هست ولی کتابش بیشتر به دل می شینه.)
الیو یالتام اثر اتل لیلیان ویچ کتاب زیبایی بود و تقریبا در سبک کار دیگه ی همین نویسنده یعنی خرمگس نوشته شده.

عشق و یک دروغ اثر مارگارت وست. اینم کتاب عاشقانه ای بود که ای..بدک نیست بسته به سلیقه داره.

و آخریش هم ساندیتون نوشته ی جین استین و تقریبا توی سبک غرور و تعصب .

fatima_59
1390,01,19, ساعت : 18:46
وای مرسی از همه :-2-40-::-2-16-:.. من فردا باید برم شهر کتاب و لیست اینها رو بدم به متصدی اونجا .. شدیدا وسوسه شدم همش رو پیدا کنم :-2-15-:

zarin
1390,01,19, ساعت : 19:06
آهان ؛یه کتاب دیگه هم الان تو ذهنم اومد که عاشقانه ی لطیفی محسوب می شه و فوق العاده معروف!

کتاب قصه ی عشق (love story) نوشته ی اریک سگال که فیلمشو رایان اونیل بازی کرده بود و اگه اشتباه نکنم الی مک گراو.

البته اگه به زبان انگلیسی تسلط داری ،پیشنهاد می دم اول دنبال نسخه ی انگلیسی این کتاب باشی ،در غیر اینصورت ترجمه شده ش.

CountesSgoddesS
1390,01,19, ساعت : 21:00
آهان ؛یه کتاب دیگه هم الان تو ذهنم اومد که عاشقانه ی لطیفی محسوب می شه و فوق العاده معروف!

کتاب قصه ی عشق (love story) نوشته ی اریک سگال که فیلمشو رایان اونیل بازی کرده بود و اگه اشتباه نکنم الی مک گراو.

البته اگه به زبان انگلیسی تسلط داری ،پیشنهاد می دم اول دنبال نسخه ی انگلیسی این کتاب باشی ،در غیر اینصورت ترجمه شده ش.
کاملا موافقم من نسخه انگلیسیش رو خوندم از کسی قرض گرفته بودم .. فوق العاده و جذابه :-2-40-:

shakiba_2510
1390,01,24, ساعت : 13:11
از این کتابا تو سایت نداریم؟؟؟؟:-2-37-:

ELekTrA
1390,01,24, ساعت : 16:38
مادام بواري(گوستاو فلوبر)
آناكارنينا(تولستوي)
زنبق سرخ(آناتول فرانس)
ملكه مارگو(الكساندردوما پدر)
اوژني گرانده (بالزاك)
زنبق دره(بالزاك)
بقيه آثار جين آستين مثل عقل واحساس ,ترغيب,منسفيلد پارك
لينمارا عشق وآرزو(نويسندش يادم نيست )
سرخ وسياه(استاندال)
دونا(دافنه دوموريه)
ربكا(دافنه دوموريه)
ناشناس مرا ببوس(دافنه دوموريه)
عنبر (كاتلين وينسور)
همه ي آثار ويكتور هوگو مخصوصا لوكرس بژيا ومردي كه ميخندد اشك ادمو در مياره
داغ ننگ هم بي نظيره

فاتیما جان یه چند کتابی که به غیر از پیشنهادای دوستان به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم :

مورو ِنای سبز پوش اثر ماتیسن (از نظر من فوق العاده بود البته مترجمش الان خاطرم نیست چون فکر می کنم من چاپ سی سال پیشش رو دارم)

.
مورونا ي سبز پوش را منم خوندم فوق العاده زيباست فكر نكنم بعداز انقلاب چاپ شده باشه

pante
1390,02,06, ساعت : 10:52
کتاب گل سرخ و شمشیر فکر می کنم انتشارات امیر کبیر باشه
ولی نویسنده اش یادم نمی یاد
زندگی یکی از معشوقه های ناپلئون بناپارت هست هم عاشقانه است هم تاریخی

narges_p
1390,03,11, ساعت : 16:22
كتاب اسكارلت (دنباله ي رمان بربادرفته) اثر الكساندرا ريپلي و كتاب عروس فرانسوي از ايولين آنتوني هم هستند كه دومي توي سايت هست. كتابهاي آرزوهاي بربادرفته و بابا گوريو و دختر مو طلايي از اونوره دوبالزاك هم تو سبك اشرافي قديميه فرانسه اند:-2-41-:

والا
1390,03,18, ساعت : 14:29
سلام میشه این کتابا رو واسه دانلود بزارین تا ما هم بخونیم