PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بانک سخنان بزرگان

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

mah87s
1388,04,09, ساعت : 13:23
ساعت 3 یا خیلی دیر است یا خیلی زود؛بستگی دارد شما چه کاری می خواهید انجام بدهید. (ژان پل سارتر)
دو دسته ادم بدبخت داریم؛انهایی که با هم بدبختند و انهایی که تنها بدبختند.دسته اول بدبخت های واقعی هستند و دسته دوم مردم ثروتمندی هستند که بدبختند. (ژان پل سارتر)
اگر همه حرفها زده شده / چرا مردم اینقدر صحبت میکنند؟ (پابلو نرودا)

sue.sun
1388,04,14, ساعت : 11:44
حضرت علي (ع) فرمود: کسي که زبانش را حفظ کند، خداوند عيب او را مي پوشاند . . .
حضرت علي (ع) فرمود: قناعت انسان را بي نياز مي کند.
حضرت علي (ع) فرمود: کار نيک را با منت باطل مکن .
حضرت علي (ع) فرمود: موج هاي بلا را ، پيش از آنکه بلا سر رسد، با دعا از خود رفع کنيد.
حضرت علي (ع) فرمود: اسلام معنايش تسليم در برابر دستورات الهي و عمل به آنها مي باشد . . .

zb7373
1388,04,14, ساعت : 12:16
همه می خواهندبشریت را عوض کنند ولی دریغا که هیچ کس در اندیشه آن نیست که خودرا عوض کند. ( تولستوی)

هر کس آن چنان می میرد که زندگی کرده است.(شریعتی)

زندگی خودرا از آنچه می خواهید بسازید وگرنه زندگی از شما آنچه می خواهد می سازد.(ناپلئون)

محبت را وقتی دیدم که کودکی خورشید را در نقاشی اش سیاه کشیده بود که پدرش در زیر آفتاب نسوزد.

ghooghool-barghi
1388,04,14, ساعت : 12:33
ادوارد فیلیپس : مردی که اشتباه نکند ارزش کارهای بزرگ را نخواهد داشت .

اُرد بزرگ : ترس از جدایی ، جدایی ببار می آورد .
فردریش نیچه :حتی از میان پر دلترین کسانمان چه اندک اند آنان که دانایی خویش را تاب توانند آورد.
کمار : تمرکز در معنای اصلی و درست کلمه توانایی دقت و توجه ذهن روی یک موضوع واحد است.
بودلر : شعر راستین ، انکار بی داد است.
جبران خلیل جبران : کسی که بخشش می کند زمانی به نشاط واقعی دست می یابد که پس از جستجوی فراوان نیازمندی را پیدا کند که عطای وی را بپذیرد .تلاش برای یافتن چنین شخصی ، از ایپار لذت بخش تر است .
بولور : افکار ما بسان درختان نارنج در گلدان نگهداری می شوند . به نسبت بزرگی گلدانی که ریشه های آنها را در خود زندانی دارد رشد می کند .

ghooghool-barghi
1388,04,14, ساعت : 12:33
اُرد بزرگ : تن پوشی زیباتر از خوی نیکو نمی شناسم .

آلجر : مردمان غالباً نقص دلیل خویش را با خشم می پوشانند .
جبران خلیل جبران : درختان شعرهايی هستند كه زمين بر آسمان می نويسد و ما آنها را بريده و از آنها كاغذ می سازيم تا نادانی و تهی مغزی خويش را در آنها به نگارش درآوريم .
اُرد بزرگ : توان آدمیان را، با آرزوهایشان می شود سنجید.
بزرگمهر : خود را با هوس نزدیک مکن که خرد از تو روی بر می تابد .
فردریش نیچه :خدا پنداریست ! اما چه کسی است که این پندار را بیاشامد و نمیرد؟
بورنز : ازدواج مثل اجرای نقشۀ جنگی است که اگر انسان یک مرتبه اشتباه نماید کارش تمام شده و دیگر جبران آن به هیچ صورت نمی شود .

ghooghool-barghi
1388,04,14, ساعت : 12:34
بردون : با زنی ازدواج کنید که اگر مرد می بود بهترین دوست شما می شد .

کونگ تين گان : فرزانگان سخن نمي گويند، بلکه با استعدادان سخن مي گويند و تهي مغزان بگومگو مي کنند.
ارد بزرگ : چهارچوب فرازمندی شهر در دو چیز است نخست گرامی داشت آدمیان و دگر دیوار .
ادوارد یانک : تولد چیزی غیر از آغاز مرگ نیست
فردریش نیچه :خیر و نباید همگانی باشد وگرنه دیگر خیر نیست زیرا چیزهای همگانی ارزشی ندارند.
کولتون : افرادی هستند که نور چشمی شانس و اقبالند و هر وقت سقوط می کنند مانند گربه روی دو پا بر زمین می نشینند .

خانومی
1388,04,20, ساعت : 14:40
همه به یکدیگر عشق میورزیم و دروغ ، بوسه ایست که با یکدیگر رد و بدل میکنیم !

(فرناندو پسوا)

به خود می بالند که دروغ نمی گویند اما ناتوانی در دروغ گفتن کجا و عشق به حقیقت کجا؟ هوشیار باشید

(نیچه)

دروغ باد ما را هر حقیقتی که با آن خنده ای نکرده ایم !

(نیچه)

sue.sun
1388,04,24, ساعت : 10:42
شكسپير ميگه: خيانت تنها اين نيست كه شب را با ديگري بگذراني ...

خيانت ميتواند دروغ دوست داشتن باشد !

خيانت تنها اين نيست كه دستت را در خفا در دست ديگري بگذاري ...

خيانت ميتواند جاري كردن اشك بر ديدگان معصومي باشد!

sue.sun
1388,04,24, ساعت : 10:47
در عجبم از مردمانی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می کنند

و بر حسین می گریند که آزادانه زیست

دکتر شریعتی

حسین (ع) بیشتر از آب تشنه لبیک بود

افسوس که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند

و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند

دکتر علی شریعتی

1388,04,24, ساعت : 10:53
وقتي عقيده

عقده خوانده شد

ومتانت زمين زير برف يخ بزند

نان از يتيم خانه ميدزديم

و
مي فهميم دزد اشتباه چاپي
درد است.

sue.sun
1388,04,27, ساعت : 08:42
بعضی ها از ارتفاع میترسند. ولی من نه، من از عرض می ترسم. استیون رایت

دمکراسی یعنی کتک زدن مردم برای مردم به وسیله مردم. اسکار وایلد

من واقعاً به این ساعت جیبی طلا افتخار میکنم. پدر بزرگم در بستر مرگ، آنرا به من فروخته است.
اسکار وایلد

mohammad.g
1388,04,27, ساعت : 09:46
معبدآنجاست که تو در آن زندگی می کنی
هیتلر

÷لاتین
1388,04,27, ساعت : 09:52
ما مسئول نیستیم که به دیگران ثابت کنیم چه کسی هستیم, مسئولیت و وظیفه ما فقط این است که همان کس باشیم. کارهای شما نشان دهنده شخصیت شماست. واقعیت شما,همان کاری است که ظاهر می شود. مردم حق دارند که هر طور دلشان خواست فکر کنند,اما لازم نیست هر طور فکر کردند ,همان طور باشد
یانلا وانزانت

sue.sun
1388,04,28, ساعت : 09:23
رسول اکرم (ص) : خدایا روزی کن مرا محبت خودت و محبت دوستدارانت را و محبت آنچه مرا به تو نزدیک می کند و محبت خودت را نزد من از آب خنک محبوب تر گردان.

رسول اکرم (ص) : بنده ای نیست که به خداوند خوش گمان باشد مگر آن که خداوند نیز طبق همان گمان با او رفتار کند.

رسول اکرم (ص) : هرکس چهل روز خود را برای خدا خالص کند ، چشمه های حکمت از قلب وی بر زبانش جاری می شود.

sue.sun
1388,04,28, ساعت : 09:27
امام باقر (ع) فرمود : رسول خدا (ص) فرمود : خداوند عزوجل می فرمایند : سوگند به عزت و شکوه و بزرگ منشی و نور و برتری و بلندی جایگاهم که هیچ بنده ای خواهش نفسانی خویش را بر خواسته من مقدم نمی دارد جز اینکه کارش را پریشان و پراکنده می سازم و دنیایش را بر او مشتبه و درهم بر هم می گردانم و قلبش را به دنیایش مشغول می سازم و ( با این همه ) به او از دنیا به همان اندازه ای که برایش مقدر نموده ام می دهم و سوگند به عزت و شکوه و بزرگ منشی و نور و برتری و بلندی جایگاهم که هیچ بنده ای خواسته مرا بر خواسته نفسانی خویش مقدم نمی دارد مگر اینکه فرشتگانم را برای حفظ و نگهداریش بر می گمارم و آسمان ها و زمین را ضامن و عهده دار روزی او قرار می دهم و برای او از (سود) تجارت هر تاجری برتر خواهم بود و چنین کسی دنیا به سراغش می آید در حالی که او دنیا را ناپسند می داند.

زوربا
1388,05,01, ساعت : 06:46
هنر داریم تا حقیقت ما را نابود نکند. نیچه

sade
1388,05,01, ساعت : 07:01
ما آفریده شده ایم که مشکلات را کنار زنیم
و در تکاپوی خود برای حل مشکلات
لذت زندگی را بچشیم
وبه تعالی برسیم

sue.sun
1388,05,31, ساعت : 11:11
خداوند خود به الهیات نیازی ندارد، وجودش را ایمان به او پایه ریزی و استوار نمی کند. (هایدگر)

اگر راه رسیدن و تقرب به خداوند، ایمان باشد و شرط وارد شدن به ابدیت، چیزی جز همین ایمان نباشد، پس فلسفه هیچگاه ابدیت نخواهد داشت. (هایدگر)

sue.sun
1388,05,31, ساعت : 11:22
«ایهاالناس انه قد اقبل الیکم شهر الله بالبرکة والرحمة والمغفرة شهر هو عندالله افضل الشهور و ایامه افضل الایام و لیالیه افضل اللیالی و ساعاته افضل الساعات .»
ای مردم، ماه خدا - ماه رمضان - با برکت و رحمت و آمرزش به شما روی آورده است، ماهی که نزد خدا بهترین ماهها، روزهایش بهترین روزها، شبهایش بهترین شبها و اوقاتش بهترین اوقات است .

× رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم:
«ان شهرکم هذا لیس کالشهور انه اذا اقبل الیکم اقبل بالبرکة والرحمة و اذا ادبر عنکم ادبر بغفران الذنوب . . .»
این ماه، (رمضان) همانند دیگر ماهها نیست ، زیرا هرگاه به شما رو آورد همراه با برکت و رحمت است و آن گاه که از شما پشت کند آمرزش گناهان را در بردارد .

«ایهاالناس قد اظلکم شهر عظیم، شهر مبارک، شهر فیه لیلة العمل فیها خیر من الف شهر . . . هو شهر اوله رحمة و اوسطه مغفرة و آخره عتق من النار .»
ای مردم! ماه بزرگی بر شما سایه افکنده، ماهی مبارک که شبی دارد که عمل خیر در آن از عمل هزار ماه برتر است . . . ماهی که اولش رحمت، میانش آمرزش و پایانش رهایی از آتش است .

«ان للجنة بابا یدعی الریان لایدخل منه الا الصائمون‏» .
هشت را دری است که آن را باب الریان می‏گویند و از آن جز روزه داران وارد بهشت نمی‏شوند .

× امام علی علیه السلام:
«ایهاالناس ان یومکم هذا یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المسیئون و هو اشبه یوم بیوم قیامتکم فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم .»
ای مردم، امروز روز پاداش نیکوکاران و زیان تبهکاران است و آن را شباهتی بسیار با روز رستاخیز است، پس هنگامی که برای نماز (عید) بیرون می‏روید خروج از قبر و روانه شدن به سوی پروردگار را به یاد آورید .

× امام علی علیه السلام:
«علیکم فی شهر رمضان بکثرة الدعاء والاستغفار فاما الدعا فیدفع عنکم البلاء و اما الاستغفار فتمحی به ذنوبکم .»
برشماست که در ماه رمضان زیاد دعا و استغفار کنید چه این که دعا بلا و گرفتاری را از شما دور می‏سازد و به سبب استغفار، گناهان شما محو می‏شود .

× امام علی علیه السلام:
«نوم الصائم عبادة و صمته تسبیح و دعاءه مستجاب و عمله مضاعف . ان للصائم عند افطاره دعوة لاترد .»
خواب روزه دار عبادت و سکوتش تسبیح و دعای او مستجاب و عملش چندبرابر است، همانا دعای روزه دار به هنگام افطار رد نمی‏شود .

× امام باقر علیه السلام:
«العمل الصالح فیها من الصلاة والزکاة و انواع الخیر خیر من العمل فی الف شهر لیس فیها لیلة القدر . و لولا ما یضاعف الله تبارک و تعالی للمؤمنین ما بلغوا، ولکن الله یضاعف لهم الحسنات .»
در این شب قدر، عمل شایسته همچون نماز و زکات و هر کار نیک، بهتر است از کار در هزار ماه که شب قدر در آن نباشد، و اگر خدای تبارک و تعالی پاداش اعمال مؤمنان را دو چندان نمی‏کرد آنان بدین منزلت نمی‏رسیدند اما خدای پاداش کار خیر ایشان را دو برابر کرده است .

× امام باقر علیه السلام:
«من احیی لیلة القدر غفرت له ذنوبه ولو کانت ذنوبه عدد نجوم السماء و مثاقیل الجبال و مکائیل البحار .»
کسی که شب قدر را (با عبادت خدا) زنده دارد گناهانش آمرزیده شود گرچه به عدد ستارگان آسمان و سنگینی کوهها و کیل دریاها باشد .

× امام صادق علیه السلام:
«فی لیلة تسع عشر من شهر رمضان التقدیر و فی لیلة احدی و عشرین القضاء و فی لیلة ثلاث و عشرین ابرام ما یکون فی السنة الی مثلها و لله - جل ثناؤه - ان یفعل ما یشاؤ فی خلقه .»
شب نوزدهم ماه رمضان، شب تقدیر و شب بیست و یکم شب قضاء و شب بیست و سوم شب تصویب اموری است که در سال تحقق خواهد یافت و خداوند - جل ثناوه - هرچه خواهد برای خلقش آن کند .

× امام علی ابن موسی الرضا علیه‏السلام:
«شهر رمضان شهر البرکة و شهر الرحمة و شهر المغفرة و شهر التوبة و شهر الانابة من لم یعفو له فی شهر رمضان ففی ای شهر یغفر له .»
ماه رمضان ماه برکت است، ماه رحمت است، ماه آمرزش است، ماه توبه است، و ماه بازگشت (به سوی خدا) است هر کس در ماه رمضان آمرزیده نشود، در کدام ماه دیگر مورد آمرزش قرار می‏گیرد .

lalehjoon
1388,06,01, ساعت : 00:03
هیچ کس بدون اینکه بخواهد، نمی تواند حال دیگری را درک کند. درک کردن فقط از سعی و تلاش حاصل می شود.( وین دایر).

و اگر نخواهید دیگر بار با نشاط بدوید، باید از این جا بروید! طبیب درمان ناپذیران نباید بود؛ زرتشت چنین میآموزد.: پس شما باید از این جا بروید! باری، پایان دادن بیشتر دلیری میطلبد تا آغاز کردن ِ بیتی تازه: این را طبیبان و شاعران همه میدانند.( فریدریش نیچه )

هرگز به دوستانت کاستی هایشان را در جمع نگو چون ممکن است عیوب خود را برطرف کنند اما مطمئنن هیچگاه تو را به خاطر این تذکر نمی بخشند ( لوگان پارسال اسمیت ).

راه نفوذ در دیگران دانستن آرزوهایشان است( دیل کارنگی.)

شکسپیر میگه : بدترین گناه اینه که به کسی که تورو راستگو میدونه دروغ بگی...!!!!!!!!

كمتر عاشقم باش، اما طولاني تر عاشقم باش.((كارل فريدريش ويلهلم واندر))

ضرب المثل هاي ساده، نتيجه تجربيات ملتهاست كه از طريق نسلها سينه به سينه نقل شده و به ما رسيده است.((ديل كارنگي))

عشقِ مرد پس از گذشت دوره اي مشخص به طور محسوس رو به كاهش مي گذارد، چنانكه تقريباً هر زن ديگري بيش از زن خودش برايش جذابيت دارد؛ مرد متمايل به تغيير است، در حالي كه عشق زن پس از انتخاب به گونه اي مداوم افزايش مي يابد.((شوپنهاور))

يك مرد خشمگين وجودش پر از زهر است.((كنفوسيوس))

تو نخست بايد آن كسي كه به راستي هستي، باشي، آنگاه براي به دست آوردن چيزهايي كه مي خواهي، دست به كار شوي.((مارگارت يانگ))