PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی رمان | تکراری ترین رمانی که خوندی چی بود؟

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

ghalam
1388,11,27, ساعت : 21:02
واقعا بعضی از نویسنده ها انگار جور دیگه ای نمیتونن بنویسن یعنی کافیه که یه رمان بده بیرون بعد رمانهای بعدی رو انگار از همون اولی کپی برداری کرده
به نظر من (مودب پور ) از اون دسته از نویسنده هاست :-65-:
نظر شما ها چیه ؟؟؟؟
:-118-:

mahsan
1388,11,28, ساعت : 17:32
علاوه بر کتاب های مودب پور. کتاب اتش کینه منیر مهریزی یک کپی کامل از کتاب عشق هرگز نمی میرد بود
از کتاب دالان بهشت هم زیاد کپی شده مثل طلوع سپیده یا مستانه عشق
کتاب شب سراب رو هم یادم رفت بگم اونو که دیگه اخر کپی برداری بود بیچاره نویسنده بامداد خمار

HSE.MO
1389,03,16, ساعت : 17:30
تا حالا شده رمانی که دارین می خونین رو حس کنین تکراریه
مثلا من به رنگ شب از از اعظم طیاری رو خونده بودم بعد که می خواستم رمان رایکا رو بخونم تا نصفه های داستان مثل رمان به رنگ شب بود در واقع تم داستان یکیه فقط فراز و نشیبش فرق داره!!!!!!!!!!!!!
میشه رمان هایی رو که شبیه به هم هستن رو معرفی کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهستی
1389,03,16, ساعت : 17:32
آرام تقریبا مثله رایکاست البته خیلی وقت خوندم زیاد مطمئن نیستم

شبنم
1389,03,16, ساعت : 17:39
تاپیک منتقل شد به بخش متفرقه کتاب

لطفا در ایجاد تاپیک در بخش مناسب دقت کنید . ممنون

targol
1389,03,16, ساعت : 17:51
همخونه /ارام /در پس کوجه های عاشقی(فکر کنم اسمش همینه)شبیه هم هستن ولی فقط موضوشون شبیه همه وگرنه قلم مریم ریاحی تو همخونه کاملا با دوتای دیگه فرق میکنه

Susanna
1389,03,16, ساعت : 17:55
رمان دالان بهشت و مستانه عشق.
موضوع 2 کتاب، یکی است با این تفاوت که قلم رمان مستانه عشق ضعیف تر است و کشش کمتری داره نسبت به دالان بهشت.

هدیه
1389,03,16, ساعت : 18:40
قصه تنهایی، آرام ، همخونه، مسافر کوچه های عاشقی ، رایکا ،بشنو از دل و............ موضوعشون یکیه
پارسا والهه ناز و خلوت نشین عشق هم از اون نوع رماناییه که دختره خودش قبلا پولدار بوده بعد فقیر میشه و از ناچاری میره توی خونه یه پولدار برای پرستاری از یه خانم مسن یا پرستاری بچه و عاقبت عاشق پسر خانواده پولدار میشن و...
یاسمن و جایی که قلب انجاست هم از نوع رماناییه که دختره بعد از سالها از خارج برمیگرده ایران ، پیش خانواده پدری یا مادری و عشق و عاشقی با یکی از پسران فامیل و.....
تقدیر شیرین و ان سوی خیال هر دو با این که نوشته های یک نویسنده هستند خیلی شبیه هم هستند من شخصا حس میکنم خانم اسدی چون تقدیر شیرین اولین نوشته شون بوده و تجربه کافی نداشته بعد که تجربه نوسندگی پیدا کردند و دیده موضوع تقدیر شیرین با این که خیلی بکر و قشنگ بوده نتونسته به اندازه کافی خوب درش بیاره سعی کرده با تغییراتی جزیی در کتاب آن سوی خیال همون موضوع رو بهتر و قشنگ تر بنویسه
عشق شیوا (مریم جعفری ) خیلی شبیه قسمتهای زندگی اسکارلت و رت باتلر در کتاب معروف بر باد رفته هست

avazkhamoosh
1389,03,16, ساعت : 18:44
به نظرمن رمان دالان بهشت و مستانه عشق کاملا شبیه همه
و رمانای آقای مودب پور تقریبا همشون شبیه همه
البته این نظر منه

dokhtare sahra
1389,03,16, ساعت : 18:52
رمانهای فریده شجاعی هم شخصبتهاشون خیلی شبیه هم هست

daneshmand
1389,03,16, ساعت : 19:07
کتابای مریم جعفری همشون کپی هستن....کتاب "ترانه های نیمه شب " رو کاملا از روی
جین ایر کپی کرده....واقعا که....

Anonymous
1389,03,16, ساعت : 19:14
کتاب عادت می کنیم از روی کتاب دفترچه ممنوع از آلبا دسس پدس بود
حتی اسم کتاب پیام اون یکیه!

Susanna
1389,03,16, ساعت : 19:30
کتاب دختری در مه ، موضوع کاملا یکسانی داره با رمان بیگانه ای با من است.
ولی رمان بیگانه ای با من است ، جذاب تر، پخته تر و قشنگ تره.
رمان طلوع سپیده هم تقلید ضعیفی از رمان دالان بهشته.

پروانه!
1389,03,16, ساعت : 19:33
تا حالا شده رمانی که دارین می خونین رو حس کنین تکراریه

بله،متأسفانه همه رمانای ایرانی شبیه هم هستند،این که چیز جدیدی نیست!
رمان کافه پیانو و عقاید یک دلقک شبیه هم هستن،ترانه های نیمه شب و خلوت نشین عشق،شب بی ستاره و کسی می آید،تیه طلا و الهه ناز،...

aaynaaz
1389,03,16, ساعت : 21:45
قصه تنهایی، آرام ، همخونه، مسافر کوچه های عاشقی ، رایکا ،بشنو از دل و............ موضوعشون یکیه
پارسا والهه ناز و خلوت نشین عشق هم از اون نوع رماناییه که دختره خودش قبلا پولدار بوده بعد فقیر میشه و از ناچاری میره توی خونه یه پولدار برای پرستاری از یه خانم مسن یا پرستاری بچه و عاقبت عاشق پسر خانواده پولدار میشن و...
یاسمن و جایی که قلب انجاست هم از نوع رماناییه که دختره بعد از سالها از خارج برمیگرده ایران ، پیش خانواده پدری یا مادری و عشق و عاشقی با یکی از پسران فامیل و.....
تقدیر شیرین و ان سوی خیال هر دو با این که نوشته های یک نویسنده هستند خیلی شبیه هم هستند من شخصا حس میکنم خانم اسدی چون تقدیر شیرین اولین نوشته شون بوده و تجربه کافی نداشته بعد که تجربه نوسندگی پیدا کردند و دیده موضوع تقدیر شیرین با این که خیلی بکر و قشنگ بوده نتونسته به اندازه کافی خوب درش بیاره سعی کرده با تغییراتی جزیی در کتاب آن سوی خیال همون موضوع رو بهتر و قشنگ تر بنویسه
عشق شیوا (مریم جعفری ) خیلی شبیه قسمتهای زندگی اسکارلت و رت باتلر در کتاب معروف بر باد رفته هست

هدیه جون با نظراتت مثل همیشه کاملا که نه ولی اکثرش رو موافقم و مخالفتم روی خط اول متنت هستش!
به نظر من رمان قصه ی تنهایی و مسافر کوچه های عاشقی رو باید از اون سری کتابا جدا کرد !دلیل؟
خب اول در مورد رمان قصه ی تنهایی که واقعا مقوله ی داستان روی یه محور دیگه دور می زد و دوم در مورد مسافر کوچه های عاشقی که درست زمانی به چاپ رسید که چند سالی بود برو بروی این ازدواجهای غیابی و صادرات دخترامون به شکل کالای قابل معامله به خارج بود!به نظر من اگه شباهتی هم بین این کتاب و داستان دیگه ای باشه ،بیشتر شبیه کتاب خانم رهنما (ترنم مهر در فصل آبی و مه) هستش که هر دو از یک معضل خاص حرف زده بودند

aaynaaz
1389,03,16, ساعت : 21:52
بله،متأسفانه همه رمانای ایرانی شبیه هم هستند،این که چیز جدیدی نیست!
رمان کافه پیانو و عقاید یک دلقک شبیه هم هستن،ترانه های نیمه شب و خلوت نشین عشق،شب بی ستاره و کسی می آید،تیه طلا و الهه ناز،...

در مورد دو کتاب اول هیچ نظری ندارم چون عقاید یک دلقک رو نخوندم!
دو تای بعدی به نظرم چندان شباهتی نداشتند چون کتاب ترانه های نیمه شب بی تردید نسخه ی ایرانیه جین ایر بود ،چیزی که در مورد خلوت نشین عشق صدق نمی کرد و کمال بی انصافیه که بگیم اینطور بوده!
و کتاب های تیه طلا و الهه ی ناز چه ربطی به هم داشتند؟فقط اینکه هر دو دوقلوی یکسان بودند؟ من شباهت دیگه ای توشون ندیدم چرا که قهرمان پسر داستان فقط از قل دوم خوشش اومده بود و خیلی تفاوت های دیگه !

negyyy
1389,03,16, ساعت : 22:24
همه ی کتابای ایرانی شبیه هم شده . همشششششششششششششششششششش

هدیه
1389,03,17, ساعت : 11:05
هدیه جون با نظراتت مثل همیشه کاملا که نه ولی اکثرش رو موافقم و مخالفتم روی خط اول متنت هستش!
به نظر من رمان قصه ی تنهایی و مسافر کوچه های عاشقی رو باید از اون سری کتابا جدا کرد !دلیل؟
خب اول در مورد رمان قصه ی تنهایی که واقعا مقوله ی داستان روی یه محور دیگه دور می زد و دوم در مورد مسافر کوچه های عاشقی که درست زمانی به چاپ رسید که چند سالی بود برو بروی این ازدواجهای غیابی و صادرات دخترامون به شکل کالای قابل معامله به خارج بود!به نظر من اگه شباهتی هم بین این کتاب و داستان دیگه ای باشه ،بیشتر شبیه کتاب خانم رهنما (ترنم مهر در فصل آبی و مه) هستش که هر دو از یک معضل خاص حرف زده بودند
شمامثل همیشه لطف داری آیناز جون، منظور از شباهت این نوع داستانها قضیه ازدواج شرعی وقانونی ای هست که صورت گرفته ولی با یه قرارداد بین عروس و داماد ، تصمیم گرفته شده که هیچ نوع رابطه جنسی با هم نداشته باشن و در واقع فقط همخونه هم باشند. وگرنه جزئیات و فضای داستان و بخصوص دلایل این قرارداد :-120-:بین عروس وداماد در هر کدوم از این کتابها متفاوته. که به نظر من کلیت موضوع رو یکی میکنه و جزئیات رو متفاوت:-3-:

KaVo
1389,03,17, ساعت : 11:47
الهه ناز و آتش دل تقريبا تو يه مايه ان...

Star_69
1389,03,17, ساعت : 12:20
همه ی کتابای ایرانی از روی هم کپی شدن بعضی ها هم زرنگی کردن از روی خارجی ها کپی کردن در اصل رمان ایرانی یعنی کپی در کپی به توان دو:-2-06-: