PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي رمانهايي كه امروز منتشر شده اند

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

shadi.d.h
1388,11,27, ساعت : 13:51
در اين تاپيك هر روز عنوان رمانهايي كه به چاپ رسيده و وارد بازار نشر گشته اند در اختيار دوستداران رمان قرار داده ميشود.از تمام دوستاني كه در اين خصوص اطلاعات كافي دارند در اين امر دعوت به همكاري ميشود!
به نوعي اين تاپيك جديدترين اخبار نشر رمانهاي كشور را در اختيار دوستداران رمان قرار خواهد داد:-120-:
.................................................. .................................................. .................................................. ...........

رمان"پیمان فراموش نشده" منتشر شد
رمان "پیمان فراموش نشده" نوشته ماندانا حبیبی از سوی نشر پیکان منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این رمان با مضمونی خانوادگی به زبانی ساده و روان داستان دلدادگی و جدایی و وصل را روایت میکند؛ داستانی که قهرمانان آن پس از پشت سرگذاشتن روزهایی تلخ سرانجام به آرزوهای شیرین خود دست مییابند و خواننده را در این لذت سهیم میکنند.
در رمان "پیمان فراموش نشده" میخوانیم: لیلا مقابل اردشیر و در فاصله نیم متری او ایستاده بود. این مثل خواب و خیال بود. امروز بعد از ظهر وقتی کار اورژانس را قبول کردهبود هرگز تصور چنین چیزی را هم نمیکرد. تصور دیدار اردشیر چیزی بالاتر از خواب و خیال بود و لیلا زنی خیالاتی نبود. ولی حالا که با او روبهرو شدهبود دلش میخواست بداند او واقعاً خوشبخت است یا نه. نمیدانست چطور مطرح کند و ناگهان درباره خوشبختیاش بپرسد، آنهم در اتاق مادرش...
حبیبی در این رمان با خلق شخصیتهای لیلا، اردشیر، فرناز، پاتریک و ایجاد وقایع مختلف خواننده را قدم به قدم همراه با قهرمانان داستانش پیش میبرد و با عشق، دسیسه و سرنوشت که لازمه شکلگیری چنین داستانهایی است آشنا میکند.
کتاب "پیمان فراموش نشده" با شمارگان 2000 نسخه در 321 صفحه و به قیمت 5000 تومان منتشر شدهاست.
------------------------------------------------

خانیان دوباره با رمان "او" میآید

چاپ جدیدی از رمان "او" نوشته جمشید خانیان به زودی روانه بازار کتاب میشود.
به گزارش خبرنگار مهر، "او" نخستین رمان چاپ شده خانیان است که با موضوع انقلاب اسلامی در سال 1376 منتشر شده و پس از سالها دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری در نظر دارد چاپ دوم آن را منتشر کند.
این کتاب در 156 صفحه وقطع رقعی توسط انتشارات سوره مهر چاپ میشود.
"او" که جزو نخستین آثار جمشید خانیان محسوب میشود تفاوتهایی با آثار متاخر او دارد. نویسنده در سالهای بعد حوزه تخصصی کار خود را از ادبیات بزرگسال به ادبیات کودک و نوجوان تغییر داد همچنین بیشتر نوشتن نمایشنامه را دنبال کرد در حالیکه "او" رمانی است که برای بزرگسالان نوشته شده است.
خانیان نمایشنامههای بابور، عشق سال ریکن، روی نیبندی، پرگار و چهارمین نامه را طی سالهای 66 تا 76 نوشته که در تهران به اجرا درآمده است. کودکیهای زمین و سبور دو رمان معروف وی با موضوع دفاع مقدس است.

shadi.d.h
1388,11,27, ساعت : 18:18
مجموعه رمان"من زنی انگلیسی بوده ام" منتشر شد
مجموعه داستان "من زنی انگلیسی بوده ام" نوشته فریبا صدیقیم از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه شامل 8 داستان است با نامهای "من زنی انگلیسی بوده ام"، "بیست حلقه مو"، "تکه ای از بهشت"، "نزدیک، نزدیکتر"، "سه ساعت و چهل و دو دقیقه دیگر"، "میانبر"، "موهایم را باید اصلاح کنم" و "سکه" .
داستان اول این مجموعه که نام کتاب نیز از آن گرفته شده است روایت زندگی زن و شوهری است که از ایران مهاجرت کرده و در کشوری زندگی میکنند که خواننده نمیداند آنجا کجاست ولی این حس غریب را دارد که جایی در دوردستها واقع شده است. زن جوان راوی داستان، احساس غریبی به زن همسایه خود پیدا کرده است که این احساس حاکی از انرژی مثبتی است که از او دریافت میکند و این احساس مثبت به بچه و شوهر او نیز سرایت میکند.
در داستان "میانبر" از مجموعه داستان "من زنی انگلیسی بوده ام" میخوانیم: نویسنده قرصی بیضی شکل را توی دهان میگذارد. طبق عادت بی آب قرص را قورت میدهد و چهره اش از تلخی آن توی هم میرود. موکت آشپزخانه را روی نرده های بالکن میتکاند. گرد و غبار هاله ای از مه میشود و دور و برش را میگیرد. با سرفه ای ممتد موکت را تا میکند و گوشه آشپزخانه میگذارد...
کتاب "من زنی انگلیسی بوده ام" با شمارگان 1650 صفحه در 142 صفحه و به قیمت 3000 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,11,28, ساعت : 19:28
مجموعه رمان"شفا در میان ما نفس میکشد" منتشر شد
مجموعه داستان "شفا در میان ما نفس میکشد" نوشته کیارنگ علایی از سوی انتشارات هیلا منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، داستانهای این کتاب روایتی ساده و صریح از آدمهایی است که جبر زندگی، آنها را به وضعیتی استثنایی کشانده است. وضعیتی که در آن تنهایی مثل یک موجود دوستداشتنی در لحظه لحظه زندگیشان حضور دارد.
زنان تنهای داستانهای مجموعه "شفا در میان ما نفس میکشد" در جستجوی روح گمشده زندگی خود به همه چیز چنگ می اندازند؛ حتی به روزهای هفته. همانطور که در کتاب آمده است: صبح ریخت توی اتاق و غبار آن نشست روی تختخواب رضا که روی آن شنبه، یکشنبه، دوشنبه و همه روزهای هفته مثل آدمی بیکار دراز کشیده بود.
این مجموعه دارای 8 داستان کوتاه با نامهای "حول حالنا"، "جوزک"، "کاشیهای زرد"، "آپارتمان"، "شبیه هیچ چیز"، "واکسن ب.ث.ژ"، "شفا با اندامی خیس" و "شفا" است.
در داستان "شبیه هیچ چیز" میخوانیم: کلاهش را روی صورتش کشید. دیگر نمیخواست حتی یک لحظه از این زندگی را تماشا کند. پرزهای کاموا صورتش را اذیت میکرد. از پشت رجهای کلاه، نور به چشمهاش میزد. چشمهاش را بست تا همان ذرات نور را هم نبیند. روی تختخواب ولو شد و خوابش برد.
کتاب رمان "شفا در میان ما نفس میکشد" با شمارگان 1650 نسخه در 80 صفحه و به قیمت 1700 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,11,30, ساعت : 13:53
"شاهنشاه در کوچه دلگشا" چاپ دومی شد
چاپ دوم "کتاب شاهنشاه در کوچه دلگشا" درباره وقایع تاریخ معاصر نوشته محمدعلی علومی توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی علومی درباره این کتاب گفت: "شاهنشاه در کوچه دلگشا" درباره وقایع تاریخ معاصر ایران مانند کودتای 28 مرداد 32 و عملیات آژاکس است. به شاه خبر می دهند که انگلستان قصد کودتا دارد و می خواهد سلسله جدیدی را حاکم کند. شاه به سبک شاه عباس با لباس مبدل به کرمان می رود،چون آنجا یکی از مراکز قدیمی نفوذ استعمار بریتانیا و مقر پلیس جنوب بوده است و به این ترتیب یک دیکتاتور با اقشار پایین جامعه همنشین می شود.
وی ادامه داد: فضای این رمان به فراخور موضوع، آمیختهای از طنز و ترس است و از رهگذر این حالت گروتسک به جهان داستانهای کافکا نزدیک میشود. جایی از این رمان کلاغ به ساواک کرمان خبر میدهد که شاه و دوست او آماشاءااله ایرانمنش علیه رژیم پهلوی صحبت میکردهاند.
محمدعلی علومی نویسنده رمان "شاهنشاه در کوچه دلگشا" همچنین از مذاکره یکی از شبکههای سیما با وی برای ساخت سریال تلویزیونی از روی این رمان خبر داد و گفت : این روزها در حال فکر روی پیشنهاد سیما برای ساخت سریال از روی رمان "شاهنشاه در کوچه دلگشا" هستم.
این کتاب چندی پیش جایزه بخش رمان کتاب سال طنز را از آن این نویسنده کرده بود.
من نوکر صدامم، طنز در آمریکا، وقایعنگاری بن لادن، آذرستان، بم امید بر دمیدن از آثار دیگر محمدعلی علومی است.

shadi.d.h
1388,12,01, ساعت : 14:33
رمان((كودك44))منتشر شد
قتل کودکان روسی در تریلر "کودک 44" روایت میشود
تام راب اسمیت نویسنده انگلیسی با رمان "کودک 44" که درباره قتل تعدادی کودک در روسیه پس از استالین است به ایرانیان معرفی میشود.الهه دهنوی مشاور پژوهشی نشر مروارید به خبرنگار مهر گفت: به تازگی رمان" کودک 44" نوشته تام راب اسمیت نویسنده انگلیسی توسط نادر قبلهای ترجمه شده و از سوی نشر مروارید برای دریافت مجوز نشر به وزارت ارشاد فرستاده شده است.
وی ادامه داد: این نخستینبار است که از این نویسنده کتابی در ایران ترجمه و منتشر میشود و میشود گفت با "کودک 44" تام راب اسمیت به ایرانیان معرفی میشود. این کتاب با کسب رضایت نویسنده و همچنین با مقدمهای از وی که خطاب به خوانندگان ایرانی کتابش نوشته است منتشر میشود.
این مترجم درباره فضای داستانی این رمان توضیح داد: داستان درباره روسیه پس از استالین است و شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه روسیه را در آن دوران توصیف میکند. داستان درباره قتل تعدادی بچه است و اینکه یک بازپرس به این قتلها مشکوک شده و درباره آنها تحقیق میکند.
دهنوی در پایان بیان کرد: این کتاب که نخستین رمان در کارنامه ادبی نویسنده است نامزد بوکر 2008 ، برنده جایزه یان فلمینگ و نامزد رمان اول جایزه کاستا بوده است.

shadi.d.h
1388,12,02, ساعت : 13:07
رمان فلسفی موریس بلانشو به نام ((توماس گمنام)) ترجمه میشود
رمان فلسفی "توماس گمنام" با موضوع محوری هویت نوشته موریس بلانشو نویسنده فرانسوی توسط مجتبی پورمحسن ترجمه میشود.مجتبی پورمحسن مترجم و نویسنده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره کارهای در دست ترجمه و نگارشش گفت: به تازگی با نشر افکار قراردادی برای ترجمه کتاب "توماس گمنام" نوشته موریس بلانشو بسته و ترجمه آن را هم شروع کرده ام که فکر میکنم تا پنج ماه دیگر کار ترجمه آن نهایی شود.
وی ادامه داد: موریس بلانشو از جمله نویسندگانی است که پس از مرگش به محبوبیت بیشتری نسبت به زمان حیاتش رسیده و اواسط قرن بیستم زمان که کارهای او در جهان زیاد دنبال میشود. بلانشو درکارهایش به نظریه های مرگ و ادبیات و همچنین ارتباط آنها پرداخته است.
مترجم "مردی بدون کشور" نوشته کورت ونه گات توضیح داد: رمانهای او صرفا روایت داستانی نیست بلکه بنمایه فلسفی نیز دارد به طور مثال در رمان سیصد صفحه ای "توماس گمنام" به مساله هویت توجه میکند.
پورمحسن اضافه کرد: پیش از این از آثار ادبی بلانشو تنها رمان "حکم مرگ" در ایران ترجمه و منتشر شده و رمانی که من در دست ترجمه دارم دومین رمان این نویسنده است که در ایران منتشر خواهد شد.
نویسنده رمان "بهار 63" درباره چگونگی آشنایی اش با این اثر گفت: بلانشو از نویسنده های محبوب من است که کتابهایش را دنبال میکنم و از آنجاکه تاکنون آثار زیادی از او به ایرانیان معرفی نشده تصمیم گرفتم رمان "توماس گمنام" را ترجمه کنم.
"جنون روز" با ترجمه پرهام شهرجردی از دیگر آثار بلانشو است که به فارسی ترجمه شده است.
وی درباره دو کتاب سینمایی که در دست ترجمه دارد توضیح داد: "هشتاد سال اسکار" کتابی دایره المعارفی درباره جایزه سینمایی اسکار و فیلمهای شرکت کرده در این رقابت است که ترجمه آن را با نینا وباب انجام می دهیم و تقریبا نهایی شده و فکر می کنم تا عید به ناشر تحویل داده شود.
پورمحسن در پایان گفت: همچنین ترجمه "هزار و یک فیلمی که قبل از مردن باید ببینیم" را تا خرداد تمام میکنم. این کتاب هزار و یک صفحه دارد و در آن هزار و یک فیلم با عکسهایشان معرفی میشوند.

shadi.d.h
1388,12,02, ساعت : 20:01
رمان((زنان فراموش شده))منتشر شد

رمان "زنان فراموش شده" نوشته منصور کوشان از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این رمان روایت زنان یا به بیان دیگر روایت چند نسل از دختران و مادران است؛ دختران یا مادرانی که هم راوی حوادثی هستند که بر مادرانشان رفته و لحظه ای نمیتوانند از آن غافل شوند و هم راوی وقایعی هستند که هر لحظه بر خودشان هموار می شود.
در "زنان فراموش شده" راوی رمان، روایت کننده روایتهای مادرش است و مادرش روایت کننده روایتهای مادر خود، و چون هیچکدام از این زنان لحظه ای فارغ از حادثه های گذشته و حال خود نیستند راوی نیز ناگزیر تمام این روایتها را به صورت موازی بیان میکند.
شکل خاص روایت، این رمان را به یک ساختار لایه لایه یا هزارتو سوق میدهد و داستان بر اساس نیاز راوی اصلی که آشکار است، با راویهای دوم و سوم و ... که پنهانند پیش میرود و شکل طبیعی خود را پیدا میکند.
کتاب "زنان فراموش شده" با شمارگان 1650 نسخه در 93 صفحه و با قیمت 2000 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,12,03, ساعت : 17:52
رمان"در من فیلی خفته است" منتشر شد
داستان بلند "در من فیلی خفته است" نوشته ثنا نصاری از سوی انتشارات داستانسرا منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، راوی داستان "در من فیلی خفته است" زن جوانی است که حساسیتها و مشکلات خلقی و ارتباطی خود را با همسرش در خلال وقایع مختلف زندگی مشترکشان که زمان زیادی از شروعش نمیگذرد بیان میکند.لحن زنانه نویسنده همراه با نگاهی موشکافانه بر جذابیت این اثر افزوده است به نحوی که با خواندن سطرهای اول آن به راحتی میتوان تا انتهای این کتاب را خواند.
در این داستان میخوانیم: ... یاد فیلمی می افتم که در نوجوانی با مادرم تماشا کردم. زن و مردی که عاشق هم بودند با هم ازدواج میکنند. زن، خانه بزرگ پنج-شش طبقه بی سر و تهی دارد. دری را به مرد نشان میدهد و میگوید: این اتاق، اتاق رازهای من است. هیچ وقت درش را باز نکن چون به خاطر "هیچ" زندگیمان "نابود" میشود. بعد از چند مدت مرد در یک فرصت مناسب در را باز میکند و با شتاب میخواهد وارد اتاق شود که سقوط میکند و میمیرد! پشت در هیچ چیز نبود و زندگیشان به خاطر "هیچ" "نابود" شد.
کتاب "در من فیلی خفته است" با شمارگان 1100 نسخه و به قیمت 1400 تومان منتشر شده است.

---------------------------------------------------

مجموعه ي رمان((عروس بيد))منتشر شد
علیخانی "عروس بید" را به بازار کتاب آورد
مجموعه داستان"عروس بید" نوشته یوسف علیخانی از سوی نشر آموت منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، "عروس بید" سومین مجموعه داستان یوسف علیخانی محسوب میشود و حاوی 10 داستان از این نویسنده است.
عنوان داستانهای این مجموعه عبارت است از "پناه بر خدا"، "آقای غار"، "هراسانه"، "پنجه"، "رتیل"، "جان قربان"، "عروس بید"، "مرده گیر"، "بیل سر آقا"، "پیر بی بی".
داستانهای این کتاب همانند دو کتاب قبلی علیخانی "قدم بخیر مادر بزرگ من بود" و "اژدها کشان" در فضای وهم آلود روستای میلک میگذرد.
در داستان "عروس بید" میخوانیم: یک آقای نورانی با موهای افشان بر دو شانه اش مثل شاخه های سبز درخت بید و عبایی قهوهای خاک خورده مثل تنه درخت بید عصازنان از قزوین راه افتاده بود به طرف کوهستان. به آبادی پای کوه که رسید، پیرزنی، گردن بزی را کشیده بود و میرفت. آقای نورانی تکیه داد به عصایش. پیرزن گردن بز را رها نکرد و ماند به تماشایش.
یوسف علیخانی متولد 1354 نویسنده، مترجم و پژوهشگر تاکنون جوایز ادبی مختلفی به دست آورده است که از آن جمله میتوان به جایزه جلال آل احمد و جشنواره بین المللی روستا اشاره کرد.
برخی از داستانهای علیخانی به زبانهای انگلیسی، آلمانی و عربی ترجمه شده اند.
کتاب "عروس بید" با شمارگان 2200 نسخه در 192 صفحه و به قیمت 4000 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,12,05, ساعت : 16:25
رمان((جهان داستاني مسعود كيميايي))منتشر ميشود

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، ياقوتي درباره اين كتاب توضيح داد: اين كتاب نقد و تحليلي بر رمان «جسدهاي شيشه اي» مسعود كيميايي است كه در سال گذشته از سوي انتشارات «اختران» به چاپ چهارم رسيد و اينطور كه به نظر ميرسد، از سوي منتقدان مورد بي توجهي قرار گرفته است.اين داستان نويس در پاسخ به اين سوال كه اين رمان از چه وجوهي مورد تحليل قرار گرفته است، افزود: اين رمان در حوزه رئاليزم اجتماعي است و ايشان از شگردهاي نويني كه اين روزها در در حوزه رئاليزم اجنماعي مطرح شده، استفاده كرده اند.نويسنده «زير آفتاب» افزود: اگر 200 صفحه اول اين رمان كه به نظر من شايد زائد است، يا بخشهايي از پايان بندي آن حذف ميشد، باز هم يك رمان 600 صفحهاي بسيار جاندار و قوي باقي ميماند.نويسنده «داستانهای آهودره»، با توضيح درباره شخصيت پردازي اين رمان اضافه كرد: نويسنده اين كتاب در بخش شخصيت پردازي واقعا در سطح نويسندگان طراز اول دنيا كار كرده و آثارش از اين حيث به «داستايفسكي» و «استريندبرگ» و برخي ديگر شبيه است. ولي مشكل شخصيت پردازي اين رمان به طور خاص، تعداد زياد شخصيتهاست و نحوه پايان بندي براي اين همه شخصيت.ياقوتي همچنين درباره وجوه ديگري از اين كتاب توضيح داد: «جسدهاي شيشه اي»، رماني زنده به شمار مي آيد كه روايتگر دورهاي از تاريخ معاصر ايران است و لايه هاي مختلف جامعه را به صحنه كشانده و از اين حيث تيپهاي مختلفي را عرضه كرده است. با اين وجود من از بي مهري منتقدان پايتخت نشين به اين كتاب در تعجبم.كتاب جهان داستاني مسعود كيميايي با نقدي از منصور ياقوتي و آرش سنجابي بر رمان «جسدهاي شيشه اي»، هفته آينده از سوي نشر «افراز» به چاپ ميرسد.منصور یاقوتی متولد پنجم اسفند 1327 كرمانشاه، داستان نویس، شاعر و منتقد ادبی است.وی در زمینه داستان کوتاه و داستان بلند فارسی متون درخشانی خلق کرده است و یکی از چهره های شاخص و مطرح در میان نسل نویسندگان دهه 40 و 50 ایران است.«زخم»(مجموعه داستان، «گل خاص»(مجموعه داستان ترجمه به زبان کردی)، «کودکی من»(مجموعه داستان)، «داستانهای آهودره»(مجموعه داستان)، «با بچه های ده خودمان»(مجموعه داستان)، «سال کورپه»(مجموعه داستان)، «پاجوش»(داستان بلند)،«زیرآفتاب»(داستان بلند)، «چراغی بر فراز مادیان کوه»(داستان بلند)، «دهقانان»(رمان)، «افسانه هايي از دهنشینان كرد»(پژوهش و گردآوری فرهنگ توده)، «یادداشتهای یک آموزگار»(پژوهش)، «مردان فردا»(مجموعه داستان، برگزيده بهترین کتاب سال توسط شورای کتاب کودک)، «نگاهی به آثار درویشیان»(نقد ادبی)، «گامی به پیش»(نقد ادبی)، «توشای پرنده غریب زاگرس»(مجموعه داستان) و «افسانه سیرنگ»(داستان بلند) از آثار منتشر شده اين نويسنده به شمار مي آيند.

shadi.d.h
1388,12,05, ساعت : 16:38
رمان ((عروس بيد))منتشر شد
بخشي از داستان اين كتاب كه در پشت جلد كتاب آمده، اينگونه نوشته شده:
«دخترم بيامده زنت بشود. صداي سگي آمد از يك جاي آبادي. دختر خنديد و مهربان، من را برد توي چشمهايش...
فكر كردم هنوز كفن پري نبايد پوسيده باشد. دختر تيز نگاه ميكرد. افسار قاطر را چرخاندم به راه. پاهايم يخ كرده بود.
پيرزن برگشت طرف باغستان. قاطر مدام چهار دست و پا ميكوبيد زمين. دختر راه افتاد دنبالم. پيرزن دور ميشد. قاطر ميخواست فرار كند از افسار دستم. خنديدم به دختر:
كسي نداري بدانه بخواهي زنم بشوي؟»
«عروس بيد»،نوشته يوسف عليخاني، به شمارگان 2200 نسخه از سوي نشر «آموت» منتشر شده است و طرح روي جلد آن اثر جواد آتشباري است.

اين كتاب 189 صفحه اي با قيمت 4000 تومان در بازار نشر ارايه ميشود.

shadi.d.h
1388,12,05, ساعت : 16:46
رمان ((زنگ انشا)) منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «زنگ انشا» توسط حسن نقره چی به فارسی ترجمه شده و ترجمه او توسط موسسه انتشاراتی «نیلوفر» روانه بازار کتاب ایران میشود.زیگفرید لنز، رمان «زنگ انشا» را در سال ۱۹۶۸ با نام (Deutschstunde – درس آلمانی)، منتشر کرده است. وی اساس این رمان را در زمان حکومت نازیها بر آلمان قرار داده و در آن ماجرای دانش آموزی به نام سیگی جنسن را نقل میکند که قرار است انشایی با موضوع «لذت انجام وظیفه» بنویسد. پدر سیگی که افسر پلیس آلمان است، به انجام وظیفه بسیار وفادار است و برای انجام وظایفش یک نقاش که دوست قدیمی خودش بوده را بازداشت کرده است. سیگی جنسن وارد ماجرای این نقاش بازداشت شده میشود.درونمایه اصلی این رمان که از مشهورترین آثار لنز است و به بسیاری از زبانها ترجمه شده، طنزی خاص در انتقاد از جنگ، سلطه، اعمال قدرت و دیکتاتوری است.تاکنون آثار بسیار اندکی از این نویسنده آلمانی به فارسی ترجمه شده است و تنها ترجمه فارسی چند داستان کوتاه از زیگفرید لنس، در کتابهای پراکنده یا مجلات ادبی به چاپ رسیده است.وی که در سال ۱۹۲۶ به دنیا آمده، یکی از پرکارترین نویسندگان و طنزنویسان آلمان امروز است. طنز خواص او در رمان «زنگ انشا» (درس آلمانی) نیز دیده میشود و به باور برخی از منتقدان عامل اصلی مطرح شدن این رمان است.از لنز تاکنون ۱۴ رمان و دهها داستان کوتاه یا نیمه بلند منتشر شده است.ترجمه حسن نقره چی از رمان «درس انشا» در ۴۸۶ صفحه چاپی روانه بازار کتاب ایران میشود.

shadi.d.h
1388,12,05, ساعت : 21:31
مجموعه رمان"روز گودال" منتشر شد
مجموعه رمان "روز گودال" نوشته شکوفه آذر از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه شامل 14 داستان کوتاه است که عنوان برخی از آنها عبارت است از"زنی که رفت تا بایستد"، " نه، هیچ چیز"، "جاده پشت خانه"، "من در آب زیبا هستم" و "زن رودخانه".
سفر در زندگی و داستانهای این نویسنده نقش مهمی دارد و بسیاری از آثارش متاثر از این سفرهاست؛ او دنبال ماجراجویی میرود و آنگاه که برمیگردد با چشم دیگری به کشورش مینگرد. حاصل سفرهای آذر، بینشی را به او میدهد که در برخی از داستانهای "روز گودال" نمود مییابد.
در داستان "زنی که رفت تا بایستد" میخوانیم:
او از امروز دیگر بر سر چهارراه نخواهد نشست زیرا امروز صبح زود نعش سنگینش را چهار حمال مزدبگیر، لااله الاالله گویان روی شانه هایشان حمل کردند و بردند. هیچکس برایش طلب آمرزش نکرد. هیچکس سیاه نپوشید.
کتاب "روز گودال" با شمارگان 1100 نسخه در 176 صفحه و به قیمت 3500 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,12,06, ساعت : 12:55
رمان ((يك بخشش)) منتشر شد

تونی موریسون با " یک بخشش" در راه است
رمان "یک بخشش "آخرین اثر تونی موریسون با ترجمه علی قادری به بازار کتاب ایران می آید.به گزارش خبرگزاری مهر،ماجرای این رمان درباره زندگی دختری به نام فلورنس است که برده است ولی درگیر ماجرایی تغزلی میشود. تونی موریسون در"یک بخشش " به موضوع برده داری در قرن هفدهم آمریکا میپردازد.این رمان 180 صفحه­ای با شمارگان 1100 و قیمت 3800 تومان از سوی انتشارات مروارید منتشر میشود.
تونی موریسون متولد سال 1931 در اوهایو است.وی اولین زن ساهپوست آمریکایی است که برنده جایزه نوبل ادبیات (1993 ) شده است."سرود سلیمان" با ترجمه علیرضا آذرنگ و "عشق" با ترجمه شهریار وقفی پور از جمله آثار این نویسنده و استاد دانشگاه است که پیش ازاین به فارسی ترجمه شده است.

shadi.d.h
1388,12,07, ساعت : 19:42
رمان ((ماجراي عجيب سگي در شب))منتشر شد
رمان معروف مارک هادون در ایران به چاپ چهارم رسید
رمان "ماجرای عجیب سگی در شب" نوشته مارک هادون با ترجمه شیلا ساسانی نیا به چاپ چهارم رسید.به گزارش خبرنگار مهر، این رمان که نخستین چاپ آن را نشر افق در سال 84 منتشر کرده بود به تازگی توسط همین ناشر به چاپ چهارم رسیده است.مارک هادون برای نگارش این کتاب جوایز بسیاری را از آن خود کرد، از جمله جایزه بهترین کتاب داستانی سال ویتبرد، جایزه گاردین، جایزه ساوت بانکشو. این کتاب مدتها در فهرست کاندیداهای بوکر مردان قرار داشته و تا کنون بیش از یک ونیم میلیون نسخه از این کتاب تنها در بریتانیا به فروش رسیده است.
داستان کتاب از این قرار است که کریستوفر نوجوانی مبتلا به سندرم اوتیسم است. او به علت این بیماری خاص از درک مسائل عادی زندگی عاجز است اما هوش فوق العاده ای دارد و دنیا را دیگرگونه میبیند. ماجرا با کشته شدن سگی در همسایگی آنها آغاز میشود و کریستوفر سعی میکند قاتل سگ را با ابتکارات منحصربه فرد خویش بیابد.
BBC "ماجرای عجیب سگی در شب" را روایتی خواندنی و ویژه میداند و Guardian درباره آن نوشته است: اثری همانقدر شادی آور که غم انگیز... داستانی درخشان.
مارک هادون نویسنده، تصویرگر، شاعر و فیلمنامه نویسی است که پانزده کتاب برای کودکان نوشته و به جوایز متعددی دست یافته و دوبار برنده جایزه بافتا شده است. هادون در آکسفورد زندگی می کند. هادون در ۲۶ سپتامبر ۱۹۶۲ در نورت همپتون انگلستان به دنیا آمد و در اپینگهام و کالج مرتون اکسفورد تحصیل کرد.
"ماجرای عجیب سگی در شب" رمانی ۳۴۴ صفحه ای با مخاطب بزرگسال است که چاپ اخیر آن در ایران در قطع رقعی عرضه شده است.

shadi.d.h
1388,12,08, ساعت : 14:43
رمان ((ژاني گل))منتشر شد
"ژانی گل" به چاپ چهارم رسید
رمان "ژانی گل" نوشته ابراهیم احمد نویسنده عراقی به چاپ چهارم رسید که از سوی انتشارات علم در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه میشود.به گزارش خبرگزاری مهر، چاپ چهارم "ژانی گل" (درد ملت) نوشته ابراهیم احمد به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت این نویسنده و فعال اجتماعی کردستان عراق با ترجمه عرفان قانعی فرد منتشر شده است و اردیبهشت 89 در نمایشگاه کتاب تهران عرضه میشود.
کتاب "ژانی گل" که سال 1957 در عراق منتشر و در سال 1356 برای نخستین بار به وسیله محمد و احمد قاضی به فارسی برگردانده شد و پس از سالها قانعی فرد ترجمه دیگری از این کتاب را بر اساس نسخه ویرایش شده آن که در سال 1979 با مقدمه کمال فؤاد منتشر شده بود عرضه کرده است.
ابراهیم احمد از نویسندگان و پژوهشگران شاخص عراق و پدر همسر جلال طالبانی ریاست جمهوری عراق بود که در سال 2000 در لندن درگذشت. منتقدان ادبی "ژانی گل" را آیینه تمام نمای تاریخ کردستان معاصر عراق علیه استبداد و دیکتاتوری صدام حسین میخوانند که با انتشار آن در سال 1950 رمان در ادبیات معاصر کردی متولد شد.
--------------------------------------
کتاب جدید جان گریشام
نویسنده رمانهای حقوقی– قضایی که درباره یک نوجوان به نام تئودور بون نوشته شده به زودی منتشر میشود.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، این نویسنده که تا کنون 250 میلیون نسخه از آثارش برای بزرگسالان به فروش رفته است قصد دارد سری جدیدی از داستانهای خود را برای گروه سنی کودکان و نوجوانان به چاپ برساند.
پیش از این نیز تعدادی از نویسندگان معروف رده سنی بزرگسال برای نوجوانان کتابهایی منتشر کرده اند که برخی از آنها عبارتند از تد هیوز، مارگارت اتوود، رادی دویل، ایان مکیوون و پیتر کری.
پیش بینی شده اولین کتاب از سری کتابهای تئودور بون 10 ژوئن 2010 (20 خرداد 1389) منتشر شود.
جان گریشام متولد سال 1955 در آمریکا ابتدا به تحصیل رشته حقوق روی آورد و پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه ایالتی میسیسیپی مدتی به کار وکالت در شهر آکسفورد مشغول شد. بسیاری از داستانهای وی از تجربیات دوران وکالت و پرونده های حقوقی وی الهام گرفته شده است.
از آثار گریشام به فارسی میتوان به رمانهای موکل، زمانی برای کشتن، اتاق مجازات، شرکت و خانه نقاشی شده اشاره کرد.

shadi.d.h
1388,12,11, ساعت : 15:51
رمان ((شطرنج با ماشين قيامت)) منتشر شد
براي چهاردهمين بار رمان((شطرنج با ماشين قيامت))منتشر شد!
وقايع اين رمان در آبادان و 3 روز از روزهای محاصره اين شهر توسط نيروهای ارتش متجاوز صدام اتفاق می افتد.
راوي اين كتاب پسر نوجواني است كه نقش ديده بان را در آبادان به عهده دارد. در كنار اين راوي، شخصيتهايي با نامها و عناوين؛ گيتي و دخترش و مهندس، حضور دارند كه به نحوه و نوع زندگي آنها و پيوندشان با جنگ پرداخته شده است. در واقع در اين اثر با نيم نگاهي فلسفي و در بستر جنگ، زندگي انسانها روايت ميشود.
رمان "شطرنج با ماشين قيامت" تاکنون جوایز ادبی شهيد حبيب غنی پور، قلم زرين و اصفهان را کسب کرده و تقدير كتاب سال دفاع مقدس و نامزدی جایزه كتاب سال جمهوری اسلامی ايران را به دست آورده است.
این رمان علاوه بر ترجمه به زبان های انگليسي و آلبانیایی، هم اكنون توسط کریستوف بالایی و محمد الامین در حال ترجمه به زبانهاي فرانسه و عربي است.
متن فارسي رمان "شطرنج با ماشین قیامت" كه براي اولين بار در سال 1385 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده، تاكنون به چاپ 14 رسيده است و امروز منتشر گشت.

shadi.d.h
1388,12,12, ساعت : 02:40
رمان ((ساختمان خاكستري)) منتشر شد
رمان«ساختمان خاكستري»،داستاني از يك نويسنده ي سياهپوست آمريكايي درباره ي نژادپرستي در كشور آمريكاست كه از امروز12/12/88در بازار نشر كتاب در معرض دسترس متقاضيان قرار خواهد گرفت.
منوچهر اكبرلو رمان «ساختمان خاكستري» نوشته ي «ارنست جي.جينز» را ترجمه كرده است.

shadi.d.h
1388,12,12, ساعت : 17:42
رمان ((به وقت بهشت)) منتشر شد

رمان "به وقت بهشت" نوشته نرگس جورابچیان از سوی نشر آموت به بازار کتاب آمد.به گزارش خبرنگار مهر، نخستین رمان جورابچیان دارای چهار فصل است که هر کدام نام یکی از فصلهای طبیعت را به خود گرفته است.
این رمان درباره زندگی دختری به نام ترلان است که در آغاز زندگی زناشویی خود دچار وضعیتی جدید میشود و همین امر بر کل زندگی اش تاثیر میگذارد.
نویسنده در "به وقت بهشت" سعی دارد بدون اینکه بر انگاره ای فیمینیستی تاکید داشته باشد رمانی زنانه و زن محور خلق کند.
در این رمان میخوانیم: تلفن چند بار زنگ میخورد. دو شاخه را از پریز میکشم و به سفره روبه رویم نگاه میکنم. سیب و ساعت و آینه و قرآن. سرکه و سماق هم داشتم اما بو میداد. به حافظ توی کتابخانه نگاه میکنم و از یوسف گمگشته و باز آمدنش حرصم میگیرد. زل میزنم به تلویزیون که شمارش معکوس میدهد و از جایم جم نمیخورم. توپ میترکانند و سال جدید آغاز میشود. روی گونه هایم دو جاده گرم باز میشود. سال گذشته مثل فیلم جلو چشمم می آید. آمدنت. خندیدنت. نگاه کردنت.
کتاب "به وقت بهشت" با شمارگان 2200 نسخه در 349 صفحه و به قیمت 7000 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,12,16, ساعت : 02:24
مجموعه رمان (( يكي و ديگري )) منتشر شد

مجموعه رمان "یکی و دیگری" نوشته زنده یاد محمد علی مسعودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه شامل 10 رمان کوتاه با عنوانهای "عاشق شدن در آب"، "بازی بچگانه"، "کلاک"، "گزارش یک واقعه"، "سکوت مادر بی دلیل نبود"، "تلواسه"، "و دیوارکه از شرم سرخ بود"، "یک قطعه شاعرانه"، "تنها یک خبر" و "یکی و دیگری" تشکیل شده است.
در داستان "تنها یک خبر" میخوانیم: روزنامه را که باز میکنم چشمم به خبر می افتد، خبری در گوشه ای از روزنامه که کمتر به چشم می آید چاپ شده. خبر را که میخوانم وهم بر سرم آوار میشود؛ به چاه می افتم: "باید قصه اش کنم؛ میتونم؟" مدادم را برمیدارم: "زنی..." با زنی که نهاد خبر است چه کار باید بکنم؟ من که ... تو وارد میشوی و من حتی ندیدم از کجا. دست دراز میکنی تا دستم را بگیری. حلقه آشنایی را بر انگشت بلند کشیده ات میبینم که زیر نور چراغ آویزان از سقف میدرخشد...
محمد علی علومی در مقدمه این کتاب درباره آثار این نویسنده توضیح داده است: زبان در داستانهای مسعودی سهل و ممتنع است و به عبارت دقیق تر او در نگارش داستان به زبان گفتار و از آن هم بالاتر به زبان گفتار مردم نزدیک شده است و این مهم چنان که در اولین نگاه رخ می نماید به هیچ روی موضوعی ساده نیست بلکه دستیابی به آن محتاج تمرین و ممارست در زمینه قلم زدن و از آن البته بالاتر ممارست و حتی ریاضت در زندگی با مردم است.
وی می افزاید: نویسنده با دانش وسیعی که دارد هم موضوع ادبیات پست مدرن را به خوبی میشناسد و هم کارکرد آن را در حد پسندیده و روشمند به کار میگیرد.
کتاب "یکی و دیگری" با شمارگان 2500 نسخه در 68 صفحه و به قیمت 1900 تومان منتشر شده است.

shadi.d.h
1388,12,17, ساعت : 02:16
رمان ((خشم)) منتشر شد
رمان "خشم" نوشته فیلپ راث با ترجمه فریدون مجلسی از سوی انتشارات نیلوفر منتشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب آخرین رمان فیلپ راث محسوب میشود که در سال 2008 در قالبی نقدآمیز از سیر تاریخ اجتماعی امریکا به چاپ رسیده است.راث در رمان "خشم" به شرح زندگی مِسنِر جوان، فرزند قصاب کاشر اهل نیوارک در نیوجرسی میپردازد که در سال 1951 در اوج جنگ کره قدم به کالج محافظه کار وینزبورگ در اوهایو میگذارد.کتاب با الهام از شورش دانشجویی آغاز میشود و در یادداشتی نهایی با شورش دیگری پایان می یابد. تحلیل روانی شخصیتهای داستان با قلم راث خواندنی است.مارکوس قهرمان کتاب، دوست دارد فقط درس بخواند و کار کند، در هیچ دار و دسته ای داخل نشود، پا به کلیسا نگذارد، هر چه زودتر با بالاترین نمره ها فارغ التحصیل شود، مانند همسالانش به هر قیمتی شده در جنگ کره زنده بماند و …
فیلپ راث یکی از بزرگترین نویسندگان زنده آمریکاست که تا کنون جوایز مهمی از جمله جایزه کتاب ملی منتقدان کتاب، جایزه ادبی پن، جایزه ملی کتاب و جایزه پولیتزر را از آن خود کرده است.
کتاب "خشم" با شمارگان 2200 نسخه در 191 صفحه و به قیمت 3800 تومان منتشر شده است.

---------------------------------------------
مجموعه رمان ((گنجشكها.سر خط)) منتشر شد

مجموعه رمان "گنجشکها. سر خط" نوشته ظریفه رویین به همت واحد آفرینشهای ادبی حوزه هنری استان تهران منتشر میشود.به گزارش خبرگزاری مهر، نویسنده کتاب درباره این اثر توضیح داد: این مجموعه شامل 15 داستان کوتاه است که عنوان کتاب از نام یکی از داستانها گرفته شده است.ظریفه رویین گفت: داستانها موضوعی اجتماعی دارند و بیشتر شخصیتهای اصلی آن را خانمهای طبقه متوسط جامعه تشکیل میدهند.درونمایه این داستانها نیز دغدغه ها و آرزوهای این قشر از جامعه است.تاکنون از رویین بیش از ده عنوان اثر داستانی منتشر شده است که از میان آنها میتوان به مجموعه رمان "فقط پنجره ها میدانند"، رمان "از اینجا تا بهار"، داستان بلند "باغ شیشه ای" اشاره کرد.