PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باید حتما مرد از زن واسه ازدواج بزرگتر باشه؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

noktala
1388,10,24, ساعت : 02:34
سلام،یه سوال،حتما مرد واسه ازدواج باید از زن بزرگتر باشههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از دوستام با یک پسر که 2سال ازش کوچکت بود با هم دوست شده بودن یا بهتر بگم رفیق وعاشق.
،چند روز پیش پسره اومد خواستگاری دختره،اما خانواده دختره گفتن نه.
دلیلشون هم این بود که چون پسر شما از دختر ما کوچیک تره،(چقدرم رو حرفشون پافشاری میکنن،میگن ما فردای شما رو میدونیم،شما الان کورین اگه الان ازیت بسین بهتره تا 2 سال بعد)بهتون دخترمون رو نمیدیم.
حال این دوست من ناراحته اساسی.
به نظر شما حرف خانوادش درستهههههههه؟؟؟؟؟؟
اگه اره چرا؟؟؟؟ ااگه نه چرا؟؟؟؟؟؟؟

brit
1388,10,24, ساعت : 09:08
به نظر من بهتره همسن باشن ولی اگه دختر 1 تا 2 سال بزرگ تر باشه هم مشکلی ندارهhttp://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_rolleyes.gifhttp://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_redface.gif

saray
1388,10,24, ساعت : 09:28
پسرباید از دختر بزرگتر باشه. چون دختروپسر همسن از لحاظ فکری باهم برابر نیستن. دخترا همیشه 2سال بزرگتر از پسرا فکرمیکنن. حالا اگه همسن باشن که فکرشون باهم نمیخونه وای به حال اینکه پسره کوچکتر هم باشه. ازاین بحث که بگذریم میمونه یه موضوع دیگه. الان هردوتا جوونن وخوشگل. زن توی زندگی زود شکسته میشه. زایمان، بچه داری، مدیریت خونه و.... همه اینا باعث میشه یه زن 40 ساله خیلی پیرتر از یه مرد 40 ساله به نظر برسه درسته یانه؟ خوب بالاخره وقتی زنه 40 ساله بشه مرده تازه 37-38 سالش باشه میبینه زنش پیره ولی خودش جوونه سروگوشش به جنبش میفته و.... این یه موضوع کاملا طبیعیه. واسه همین بهتره که زن از مرد کوچکتر باشه البته این یه نظره وبیشتر پدرمادرا هم اینطوری فکر میکنن وبه نظرمن کاملا درسته. خوبه که ادم یکم منطقی فکرکنه .احساساتشو بذاره کنار درسته که عاشق همدیگه هستن و... ولی این عشق دراثر روزمرگی ومشکلات زندگی ممکنه کمرنگ بشه (که 100% میشه) اون موقع هست که مشکلات یکی یکی پیدا میشنوای چقده فک زدم!!! http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_redface.gif

Y.a.k.h
1388,10,24, ساعت : 09:40
به نظر من اشتباس اگه واقعا دووستش داره فکر نمیکنم مشکلی پیدا کنن اول بهتره خودشوون و امتحان کنن ببینن ایا واقعا همدیگر رو دووست دارن یا یه هوس زوود گذر اگه واقعا دووست دارن همدیگرو مطمئنن هیچ وقت کاری نمیکنن که اون یکی اذیت بشه یا از کاری که کرده پشیموون

اون خانواده باید همه ی جوانب رو در نظر بگیره ممکنه اون دختر با یه فردی ازدواج کنه که اصلا بهش علاقه ای نداره مطمئنن مشکل پیدا میکنن

یا این که همون فردی که باهاش ازدواج کرده (بنا به خواسته ی خانواده و به خصوص پدر) ادمی در بیاد که زندگی اون دختر رو خراب کنه و به سیاهی بکشوونه بهتره انتخاب رو برای دختر و پسر بگذارن و خودشوون فقط یه راهنما باشن اونا رو راهنمایی کنن

aftabgardon
1388,10,24, ساعت : 09:45
زندگي به اين حرفها نيست . اونقدر زندگي هاي اينچنيني از هم پاشيده كه نگو . زندگي ماوراي همه صحبتهاست .

azam 24
1388,10,24, ساعت : 10:00
بهتر است مرد حداقل 2تا3سال بزرگترباشد(یا هم سن)البته ازنظر من:1-بیشتر مردهااحساس غرور زیادی می کنند وحرفهای منطقی همسرشان را براحتی را نمی پذیرندوبخاطریک مسئله کوچک بحث بین انها درمی گیردو زن هم ظرفیتی داردنمی توانددایم ازحق خود بگذرد.2-بعضی از زنهاازنظرظاهرزودترشکسته می شوندوانوقت است که مرداحساس خودستایی می کند،وبقیه ماجرا.3-مسئله جنسی مرداست.وبقیه مسائل دیگرهم وجودداردفعلآهمینقدر کافی است.چونکه این موضوع را،من بارها دیده ام.اما استثنا هم وجودداردونمی شود همه را به یک چوب زد.لازم است با دید بازوصبر وحوصلهء کافی به این قضیه مهم نگاه کردوانتخاب درست انجام دادکه بعدآدچار پشیمانی نشوند. ((صحبت از یک عمر زندگی است)).

taraneh24
1388,10,24, ساعت : 11:04
پسر باید از دختر بزرگتر باشه اینو همه روانشناس ها میگن حتی همسن هم نباید باشن

دلیلش هم اینه که یه دختر زودتر بزرگ میشه یا بهتره بگم تجربه بیشتری پیدا میکنه به همین خاطره بعد هم پسر باید بزرگتر باشه نه خیلی ولی یه کم تا بتونه مشکلات زندگیشون را حل کنه و زندگیشون نشه خاله بازی هی این قهر کنه هی اون
تفاوت سنی حداقل 2 سال و حداکثر 7 سال باید باشه

s@mira
1388,10,24, ساعت : 11:09
به نظر 1 سال 2 سال مهم نیست یه وقت می بینی از لحظ فکری این پسر از دختره بالاتر باشه دلیل نمی شه تازه مهم دوست داشتن دو طرف هم هست و تفاهم با هم هستش

987741
1388,10,24, ساعت : 11:13
به نظر من پسر باید بزرگتر باش
چون هم اول دخترا زودتر از پسرا شکسته میشن
دوم این که زن دوست داره به کسی تکیه پس به نظر من نمیشه به کسی تکیه کرد که ازش کوچیکتر بود
و خیلی دلایل دیگه

ELAHE
1388,10,24, ساعت : 11:18
اگه دقت کنین می بینین که از 100 درصد 90 درصد ازدواج ها مردها بزرگترن می دونین چرا چون پسرا فکرشون کوچکتر از دختراست.

به خاطر همینه که دخترا زودتر از پسرا به بلوغ فکری می رسن.

فکر یه دختر 15 ساله بیشتر از فکر یه پسر 15 ساله می رسه.

من خودم ترجیح می دم 5 سال کوچکتر از شوهرم باشم

البته این نظر من بود و اصلا قصد توهین به پسرا را نداشتم.

papion9
1388,10,24, ساعت : 11:18
از نظر من هم حتی هم سن هم مشکل داره چه برسه به کوچکتر زندگی یه عمره نباید فقط همین چند روزشو ببینیم همون طور که میدونیم دخترا خوب زودتر بالغ میشند و مرد هم به هر صورت به حسب مرد بودنش دوست داره اون بالا تر باشه و این هم تعارض هست که اصلا نمیشه ازش گذشت http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif

P@rya
1388,10,24, ساعت : 11:21
اینی که میگن مرد باید از زن بزرگتر باشه، معنیش این نیست اگه نبود حتما بد بخت می شن!

اما یه جورایی مثه قاعده است که مسلما استثناهایی هم داره!

چه روانشناسی، چه تجربه مسن تر ها و چه اون نمونه هایی که دیدیم اینو ثابت کرده به جز در مورد بعضی استثنا ها، وقتی مرد از زن کوچکتر باشه خیلی مسائل پیش می یاد!

چه از نظر روابط بین زن و شوهر، چه از این نظر که اصولا زنا از نظر فیزیولوژیکی زودتر از مرد شکسته می شن همونطور که زودتر بالغ می شه، چه اینکه تا حدود سی سالگی، یه زن و مرد هم سن، زن از مرد بیشتر متوجه خیلی مسائل می شه! و دیگه اینکه اون حس تکیه به یه مرد، وقتی زن از مرد بزرگتر باشه خیلی نمی تونه بوجود بیاد!

اما بازم میگم هیچ کدوم از دلایل بالا باعث نمی شه بتونیم استثنا ها رو ندید بگیریم...http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif

Tidea
1388,10,24, ساعت : 11:22
معمولا دخترا 2-3 سال بزرگتر از سنشون فکر میکنن بنابراین به نظرم منطقیه که خانواده ها رو این مسئله تعصب نشون بدن چون خواه ناخواه به خاطر حس برتری که مردا دارن به مشکل میخورن. در ثانی تو جامعه ما هنوز چنین چیزی جا نیفتاده و چیزی هم که خلاف عرف باشه زیادی تو چشمه و تجربه نشون داده زیادی تو چشم بودن تو جامعه ما ضرر داره!

fariya
1388,10,24, ساعت : 11:28
اره چون بعد از چند سال زندگی پسره فیلش یاد هندستون نکنه

dina100
1388,10,24, ساعت : 11:30
با دوستانی که عقیده دارند مرد باید بزرگتر باشه موافقم درسته که استثنا وجود داره ولی چون یکی بوده بهش گفتن استثنا پس نمی تونه یه قانون باشه عشق وعلاقه هم که باشه یازود رنگ میبازه یا سبب ضربه فروان به زن خواهد شد

mhp3362
1388,10,24, ساعت : 11:37
حتماً که نه....اما اگه مرد بزرگتر باشه مسلماً بهتره....چون هم خانما زودتر به بلوغ فکری می رسن....هم اینکه خانوما به خاطر مسائل ژنتیکی و بارداری و ...زودتر شکسته می شن...اگه قرار باشه سنشون از شوهرشون بیشتر باشه که بعد این مسائل خیلی بیشتر هم نشون میده و این باعث سرخوردگی و از دست دادن اعتماد به نفس و روحیه خودشون میشه. http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif

alizee
1388,10,24, ساعت : 11:37
به نظر منم اصلا" درست نیست

بهترین فاصله سنی بین دختر و پسر 5 ساله یعنی فاصله ای که بین تفاوت بلوغ دختر با پسر وجود داره دختر 5 سال عقلش زودتر رشد می کنه پس بهتره بایه پسری که 5 سال از خودش بزرگتره ازدواج کنه

بعدشم زن خیلی زودتر از مرد شکسته می شه واهس زاییمانو و ... چیزای دیگه واسه همین می گن باید کوچیک تر باشه

باران
1388,10,24, ساعت : 11:38
خوب معلومه که یه پسر باید برای ازدواج از دختره بزرگتر باشه اونم کمه کم 4 یا 5 سال. معمولا وقتی سن که یه خورده بره بالاتر خانما زودتر از آقایون شکسته میشن و اون وقت هر جا که با هم برن میگن حیفه این پسره ببین چه زنش بزرگتر از خودش بنظر میرسه؟http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_surprised.gif
بعدشم اینکه دخترا زودتر از پسرا در یه سری مسایل به تکامل میرسن و حالا فکر کن دوتاشون با هم همسن باشن خصوصا در مورد ازدواجای سن پایین که باشه یه سری مشکلات پیدا میشه.
اینم که اختلاف سنی زیاد باشه خوب نیست چون دختره تازه اول جوونیشه میخواد کلی خوش بگذرونه اما شوهره دیگه بی دلو دماغ نه حال مهمونی داره نه حال شلوغی نه حال گردش و تفریح. تازه فکر کن بچه ها یه بابای پیر میخوان چیکار؟http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_evil.gif

marijan
1388,10,24, ساعت : 11:57
علم ثابت کرده که مغز مرد ها 5 سال از زن ها عقب تره به همین دلیل که تفاوت سنی در ازدواج به این صورت هستش که مرد از زن بزرگ تر حتی سن بلوغ زن ها خیلی زودتر از مرد هاست

noktala
1388,10,25, ساعت : 02:26
فعلا خانوده ی دختره چون اشک و زاری دخترشونو دیدن،تا اخر امسال به دختره فرصت دادن با دور بودن از هم کنار بیان...
اینا 3سال با هم بودن 100% عاشق همن که 3سال با هم بودن...
اما به قول دختره،این تقدیر لعنتی داره ما رو از هم جدا میکنه..