PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باید حتما مرد از زن واسه ازدواج بزرگتر باشه؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟

صفحه ها : [1] 2

noktala
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۰۲:۳۴ قبل از ظهر
سلام،یه سوال،حتما مرد واسه ازدواج باید از زن بزرگتر باشههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از دوستام با یک پسر که 2سال ازش کوچکت بود با هم دوست شده بودن یا بهتر بگم رفیق وعاشق.
،چند روز پیش پسره اومد خواستگاری دختره،اما خانواده دختره گفتن نه.
دلیلشون هم این بود که چون پسر شما از دختر ما کوچیک تره،(چقدرم رو حرفشون پافشاری میکنن،میگن ما فردای شما رو میدونیم،شما الان کورین اگه الان ازیت بسین بهتره تا 2 سال بعد)بهتون دخترمون رو نمیدیم.
حال این دوست من ناراحته اساسی.
به نظر شما حرف خانوادش درستهههههههه؟؟؟؟؟؟
اگه اره چرا؟؟؟؟ ااگه نه چرا؟؟؟؟؟؟؟

brit
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۰۹:۰۸ قبل از ظهر
به نظر من بهتره همسن باشن ولی اگه دختر 1 تا 2 سال بزرگ تر باشه هم مشکلی ندارهhttp://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_rolleyes.gifhttp://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_redface.gif

saray
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۰۹:۲۸ قبل از ظهر
پسرباید از دختر بزرگتر باشه. چون دختروپسر همسن از لحاظ فکری باهم برابر نیستن. دخترا همیشه 2سال بزرگتر از پسرا فکرمیکنن. حالا اگه همسن باشن که فکرشون باهم نمیخونه وای به حال اینکه پسره کوچکتر هم باشه. ازاین بحث که بگذریم میمونه یه موضوع دیگه. الان هردوتا جوونن وخوشگل. زن توی زندگی زود شکسته میشه. زایمان، بچه داری، مدیریت خونه و.... همه اینا باعث میشه یه زن 40 ساله خیلی پیرتر از یه مرد 40 ساله به نظر برسه درسته یانه؟ خوب بالاخره وقتی زنه 40 ساله بشه مرده تازه 37-38 سالش باشه میبینه زنش پیره ولی خودش جوونه سروگوشش به جنبش میفته و.... این یه موضوع کاملا طبیعیه. واسه همین بهتره که زن از مرد کوچکتر باشه البته این یه نظره وبیشتر پدرمادرا هم اینطوری فکر میکنن وبه نظرمن کاملا درسته. خوبه که ادم یکم منطقی فکرکنه .احساساتشو بذاره کنار درسته که عاشق همدیگه هستن و... ولی این عشق دراثر روزمرگی ومشکلات زندگی ممکنه کمرنگ بشه (که 100% میشه) اون موقع هست که مشکلات یکی یکی پیدا میشنوای چقده فک زدم!!! http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_redface.gif

Y.a.k.h
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۰۹:۴۰ قبل از ظهر
به نظر من اشتباس اگه واقعا دووستش داره فکر نمیکنم مشکلی پیدا کنن اول بهتره خودشوون و امتحان کنن ببینن ایا واقعا همدیگر رو دووست دارن یا یه هوس زوود گذر اگه واقعا دووست دارن همدیگرو مطمئنن هیچ وقت کاری نمیکنن که اون یکی اذیت بشه یا از کاری که کرده پشیموون

اون خانواده باید همه ی جوانب رو در نظر بگیره ممکنه اون دختر با یه فردی ازدواج کنه که اصلا بهش علاقه ای نداره مطمئنن مشکل پیدا میکنن

یا این که همون فردی که باهاش ازدواج کرده (بنا به خواسته ی خانواده و به خصوص پدر) ادمی در بیاد که زندگی اون دختر رو خراب کنه و به سیاهی بکشوونه بهتره انتخاب رو برای دختر و پسر بگذارن و خودشوون فقط یه راهنما باشن اونا رو راهنمایی کنن

aftabgardon
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۰۹:۴۵ قبل از ظهر
زندگي به اين حرفها نيست . اونقدر زندگي هاي اينچنيني از هم پاشيده كه نگو . زندگي ماوراي همه صحبتهاست .

azam 24
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۰:۰۰ قبل از ظهر
بهتر است مرد حداقل 2تا3سال بزرگترباشد(یا هم سن)البته ازنظر من:1-بیشتر مردهااحساس غرور زیادی می کنند وحرفهای منطقی همسرشان را براحتی را نمی پذیرندوبخاطریک مسئله کوچک بحث بین انها درمی گیردو زن هم ظرفیتی داردنمی توانددایم ازحق خود بگذرد.2-بعضی از زنهاازنظرظاهرزودترشکسته می شوندوانوقت است که مرداحساس خودستایی می کند،وبقیه ماجرا.3-مسئله جنسی مرداست.وبقیه مسائل دیگرهم وجودداردفعلآهمینقدر کافی است.چونکه این موضوع را،من بارها دیده ام.اما استثنا هم وجودداردونمی شود همه را به یک چوب زد.لازم است با دید بازوصبر وحوصلهء کافی به این قضیه مهم نگاه کردوانتخاب درست انجام دادکه بعدآدچار پشیمانی نشوند. ((صحبت از یک عمر زندگی است)).

taraneh24
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۰۴ قبل از ظهر
پسر باید از دختر بزرگتر باشه اینو همه روانشناس ها میگن حتی همسن هم نباید باشن

دلیلش هم اینه که یه دختر زودتر بزرگ میشه یا بهتره بگم تجربه بیشتری پیدا میکنه به همین خاطره بعد هم پسر باید بزرگتر باشه نه خیلی ولی یه کم تا بتونه مشکلات زندگیشون را حل کنه و زندگیشون نشه خاله بازی هی این قهر کنه هی اون
تفاوت سنی حداقل 2 سال و حداکثر 7 سال باید باشه

s@mira
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۰۹ قبل از ظهر
به نظر 1 سال 2 سال مهم نیست یه وقت می بینی از لحظ فکری این پسر از دختره بالاتر باشه دلیل نمی شه تازه مهم دوست داشتن دو طرف هم هست و تفاهم با هم هستش

987741
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۱۳ قبل از ظهر
به نظر من پسر باید بزرگتر باش
چون هم اول دخترا زودتر از پسرا شکسته میشن
دوم این که زن دوست داره به کسی تکیه پس به نظر من نمیشه به کسی تکیه کرد که ازش کوچیکتر بود
و خیلی دلایل دیگه

ELAHE
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۱۸ قبل از ظهر
اگه دقت کنین می بینین که از 100 درصد 90 درصد ازدواج ها مردها بزرگترن می دونین چرا چون پسرا فکرشون کوچکتر از دختراست.

به خاطر همینه که دخترا زودتر از پسرا به بلوغ فکری می رسن.

فکر یه دختر 15 ساله بیشتر از فکر یه پسر 15 ساله می رسه.

من خودم ترجیح می دم 5 سال کوچکتر از شوهرم باشم

البته این نظر من بود و اصلا قصد توهین به پسرا را نداشتم.

papion9
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۱۸ قبل از ظهر
از نظر من هم حتی هم سن هم مشکل داره چه برسه به کوچکتر زندگی یه عمره نباید فقط همین چند روزشو ببینیم همون طور که میدونیم دخترا خوب زودتر بالغ میشند و مرد هم به هر صورت به حسب مرد بودنش دوست داره اون بالا تر باشه و این هم تعارض هست که اصلا نمیشه ازش گذشت http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif

P@rya
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۲۱ قبل از ظهر
اینی که میگن مرد باید از زن بزرگتر باشه، معنیش این نیست اگه نبود حتما بد بخت می شن!

اما یه جورایی مثه قاعده است که مسلما استثناهایی هم داره!

چه روانشناسی، چه تجربه مسن تر ها و چه اون نمونه هایی که دیدیم اینو ثابت کرده به جز در مورد بعضی استثنا ها، وقتی مرد از زن کوچکتر باشه خیلی مسائل پیش می یاد!

چه از نظر روابط بین زن و شوهر، چه از این نظر که اصولا زنا از نظر فیزیولوژیکی زودتر از مرد شکسته می شن همونطور که زودتر بالغ می شه، چه اینکه تا حدود سی سالگی، یه زن و مرد هم سن، زن از مرد بیشتر متوجه خیلی مسائل می شه! و دیگه اینکه اون حس تکیه به یه مرد، وقتی زن از مرد بزرگتر باشه خیلی نمی تونه بوجود بیاد!

اما بازم میگم هیچ کدوم از دلایل بالا باعث نمی شه بتونیم استثنا ها رو ندید بگیریم...http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif

Tidea
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۲۲ قبل از ظهر
معمولا دخترا 2-3 سال بزرگتر از سنشون فکر میکنن بنابراین به نظرم منطقیه که خانواده ها رو این مسئله تعصب نشون بدن چون خواه ناخواه به خاطر حس برتری که مردا دارن به مشکل میخورن. در ثانی تو جامعه ما هنوز چنین چیزی جا نیفتاده و چیزی هم که خلاف عرف باشه زیادی تو چشمه و تجربه نشون داده زیادی تو چشم بودن تو جامعه ما ضرر داره!

fariya
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۲۸ قبل از ظهر
اره چون بعد از چند سال زندگی پسره فیلش یاد هندستون نکنه

dina100
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۳۰ قبل از ظهر
با دوستانی که عقیده دارند مرد باید بزرگتر باشه موافقم درسته که استثنا وجود داره ولی چون یکی بوده بهش گفتن استثنا پس نمی تونه یه قانون باشه عشق وعلاقه هم که باشه یازود رنگ میبازه یا سبب ضربه فروان به زن خواهد شد

mhp3362
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۳۷ قبل از ظهر
حتماً که نه....اما اگه مرد بزرگتر باشه مسلماً بهتره....چون هم خانما زودتر به بلوغ فکری می رسن....هم اینکه خانوما به خاطر مسائل ژنتیکی و بارداری و ...زودتر شکسته می شن...اگه قرار باشه سنشون از شوهرشون بیشتر باشه که بعد این مسائل خیلی بیشتر هم نشون میده و این باعث سرخوردگی و از دست دادن اعتماد به نفس و روحیه خودشون میشه. http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif

alizee
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۳۷ قبل از ظهر
به نظر منم اصلا" درست نیست

بهترین فاصله سنی بین دختر و پسر 5 ساله یعنی فاصله ای که بین تفاوت بلوغ دختر با پسر وجود داره دختر 5 سال عقلش زودتر رشد می کنه پس بهتره بایه پسری که 5 سال از خودش بزرگتره ازدواج کنه

بعدشم زن خیلی زودتر از مرد شکسته می شه واهس زاییمانو و ... چیزای دیگه واسه همین می گن باید کوچیک تر باشه

باران
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۳۸ قبل از ظهر
خوب معلومه که یه پسر باید برای ازدواج از دختره بزرگتر باشه اونم کمه کم 4 یا 5 سال. معمولا وقتی سن که یه خورده بره بالاتر خانما زودتر از آقایون شکسته میشن و اون وقت هر جا که با هم برن میگن حیفه این پسره ببین چه زنش بزرگتر از خودش بنظر میرسه؟http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_surprised.gif
بعدشم اینکه دخترا زودتر از پسرا در یه سری مسایل به تکامل میرسن و حالا فکر کن دوتاشون با هم همسن باشن خصوصا در مورد ازدواجای سن پایین که باشه یه سری مشکلات پیدا میشه.
اینم که اختلاف سنی زیاد باشه خوب نیست چون دختره تازه اول جوونیشه میخواد کلی خوش بگذرونه اما شوهره دیگه بی دلو دماغ نه حال مهمونی داره نه حال شلوغی نه حال گردش و تفریح. تازه فکر کن بچه ها یه بابای پیر میخوان چیکار؟http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_evil.gif

marijan
۲۴ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
علم ثابت کرده که مغز مرد ها 5 سال از زن ها عقب تره به همین دلیل که تفاوت سنی در ازدواج به این صورت هستش که مرد از زن بزرگ تر حتی سن بلوغ زن ها خیلی زودتر از مرد هاست

noktala
۲۵ دي ۱۳۸۸, ۰۲:۲۶ قبل از ظهر
فعلا خانوده ی دختره چون اشک و زاری دخترشونو دیدن،تا اخر امسال به دختره فرصت دادن با دور بودن از هم کنار بیان...
اینا 3سال با هم بودن 100% عاشق همن که 3سال با هم بودن...
اما به قول دختره،این تقدیر لعنتی داره ما رو از هم جدا میکنه..

مهستی
۲۵ دي ۱۳۸۸, ۰۳:۰۶ قبل از ظهر
به نظر من هم پسرا باید بزرگتر باشه
چون عقل یه دختر مثلا تو سن 18 بزگتر از یک پسر در این سنه
البته این نظر شخصیه منه

saharsahar
۲۵ دي ۱۳۸۸, ۰۳:۴۷ قبل از ظهر
سلام
امانوئل فراگیر و همکارانش می گویند:
مرد
ان و
زن
ان باید بر اساس علاقه، جذابیت های ظاهری، سلایق، ارزش های مشترک و عقاید ونگرش های مشابه شریک
زن
دگی خود را برگزینند.
به نظر من سن و سال اصلا مطرح نیست.
تنها صحیح نیست دختر یا پسر زیر سن هنونی ازدواج کنن و مثلا یه مرد ۴۰ ساله و دختر ۱۷ ساله .

paradise
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۷:۲۸ بعد از ظهر
من همیشه می گم شوهر م بین 2تا4 سال ازم بزرگتر باشه ولی مرد اگه تا 2 سال از زن کوچیکتر باشه مشکلی نیس

MICROOOB
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۷:۳۴ بعد از ظهر
این نظر منه البته
اگه تو جوامع مختلف نگاه کنی
می بینید که همیشه بلوغ فکری و البته جسمی مرد دیر از یه زنه
برای مثال دخترانی که میرن راهنمایی،قدرت فکریشون برابر با پسرای دبییرستانیه
اما پسرای راهنمایی هنوز تو دوران ابتدایی سیر میکنن
شاید این تفاوت فکری واسشون یه دغدغه ی حخیلی بزرگ وو در نایت موجب ناسازگاری شه...

*Sepid*
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۷:۴۳ بعد از ظهر
به نظر منم مرد باید سنش بیشتر باشه.

Number-One
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۷:۴۴ بعد از ظهر
من نظرم اینه که خب اگه بزرگ تر باشه بیتره...راستش تی جامعه ی ما این قضیه که مرد باید بزرگ تر باشه جا افتاده

البته ببخشید ها ولی خب مردا ( ن قصد هیچ گونه جسارتی ندارم ) یه جورایی دمدمی مزاجن اگه برن یه زنه دیگه بگیرن

اونوقت بهونشون اینه که تو از من بزرگ تر بودی رفتم یه زنه جوون گرفتم :-2-28-: البته این نظره منه :-2-15-:

م.م.ر
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۳ قبل از ظهر
یک جا خوندم که نوشته بود
یک نظریه پرداز قدیمی میگه بامردای مسن و بزرگ تر از خودتون ازدواج کنین زیرا به بلوغ بیشتری رسیده اند چندوقت بعد همون شخص میگه با مردای جوون تر از خود ازدواج کنین مردها بالغ نمیشوند (همیشه بچه ان)

Guest2
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۴ قبل از ظهر
همسرم یکسال ویکروز کوچکتر است ولی داریم 32 سال باهم زندگی میکنیم ما دوست(یعنی دوست دعواو قهر واشتی مثل دوست:-2-26-:)تازه دخترم میگه خودتون جمع کنید مثل دوقلو ها شدید همه کارتان مثل هم شده :-2-06-:

Saher07
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ قبل از ظهر
--------------------------------------------------------------------------------

من میدانم همسرم یکسال ویکروز کوچکتر است ولی داریم 32 سال باهم زندگی میکنیم ما دوست(یعنی دوست دعواو قهر واشتی مثل دوست)تازه دخترم میگه خودتون جمع کنید مثل دوقلو ها شدید همه کارتان مثل هم شده
همیشه زندگیتونم پر از شادی و تلاش باشه ایشالا:-2-16-:
اول اینکه تاپیک نسبتا تکراری بود!
چون من تابستون پارسال مشابه اینو گذاشته بودم...
نظر منم اینه سن مهم نیس...محدودیتم نمیذارم واسش...چون هیچ چیز قابل پیش بینی نیس.
نظرای بیشتریام قبول ندارم!
چون خیلی سطحی دیدن قضیه رو..

fatima_59
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ قبل از ظهر
از نظر بلوغ عقلی که معلومه دخترها بزرگتر از پسرها هستن..هیچ کس به یه دختر 19 ساله نمیگه بچه...ولی یه پسر 19 ساله واقعا خام و بچه اس...البته به قول بقیه استثنا هم هست...
حتی حضرت علی هم گفتن مرد در 4 چیز باید از همسرش برتر باشه: علم، ثروت، قد و سن:-2-15-:

Guest2
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ قبل از ظهر
از نظر بلوغ عقلی که معلومه دخترها بزرگتر از پسرها هستن..هیچ کس به یه دختر 19 ساله نمیگه بچه...ولی یه پسر 19 ساله واقعا خام و بچه اس...البته به قول بقیه استثنا هم هست...
حتی حضرت علی هم گفتن مرد در 4 چیز باید از همسرش برتر باشه: علم، ثروت، قد و سن:-2-15-:

بعد حضرت علی نفرمودند زن چه چیز باید برتر از همسرش داشته باشد. :-2-28-:لابد کلفتی کردن وتو سری خوردن
این جا نظر خودمان را میگوییم نه دیگران :mrgreen:

eli..
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ قبل از ظهر
باید مرد بزرگ تر باشه چون دختر ها 9سالگی بالغ می شن و پسر ها 15 سالگی پس دختر ها از نظر عقلی بزرگ ترن و اگه مرد کوچک تر باشه به هم به تفاهم نمی رسن .از نظر روان پزشکی زن زودتر از مرد شکسته می شه به همین دلیل ممکنه مرد از زن خود زده بشه پس بهتره زن بین 5تا7سال کوچک تر از مرد باشه

Khatereh712
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۷ قبل از ظهر
پسرباید از دختر بزرگتر باشه. چون دختروپسر همسن از لحاظ فکری باهم برابر نیستن. دخترا همیشه 2سال بزرگتر از پسرا فکرمیکنن. حالا اگه همسن باشن که فکرشون باهم نمیخونه وای به حال اینکه پسره کوچکتر هم باشه. ازاین بحث که بگذریم میمونه یه موضوع دیگه. الان هردوتا جوونن وخوشگل. زن توی زندگی زود شکسته میشه. زایمان، بچه داری، مدیریت خونه و.... همه اینا باعث میشه یه زن 40 ساله خیلی پیرتر از یه مرد 40 ساله به نظر برسه درسته یانه؟ خوب بالاخره وقتی زنه 40 ساله بشه مرده تازه 37-38 سالش باشه میبینه زنش پیره ولی خودش جوونه سروگوشش به جنبش میفته و.... این یه موضوع کاملا طبیعیه. واسه همین بهتره که زن از مرد کوچکتر باشه البته این یه نظره وبیشتر پدرمادرا هم اینطوری فکر میکنن وبه نظرمن کاملا درسته. خوبه که ادم یکم منطقی فکرکنه .احساساتشو بذاره کنار درسته که عاشق همدیگه هستن و... ولی این عشق دراثر روزمرگی ومشکلات زندگی ممکنه کمرنگ بشه (که 100% میشه) اون موقع هست که مشکلات یکی یکی پیدا میشنوای چقده فک زدم!!! http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_redface.gif

من صددرصد با دوست عزیزم موافقم . حتّی همسن هم نباید باشن . زن به شوهرش به چشم بچه اش نگاه می کنه
شوهر هم باید احترام خاصی (به چشم یک بزرگتراز خود) به همسرش بذاره که این باعث نابودی ِ صمیمیت و علاقه
بین آن دو میشه. از من گفتن بود!

Star-Crossed-Lover
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۰ قبل از ظهر
تاپیک تکراری؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا دقت بکنید و یه کم هم سرچ بعد تاپیک بزنید

vision
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۶ قبل از ظهر
زنها عموما بر اثر مشکلات زندگی و زایمان و بارداری و.. سریع تر از مردها شکسته میشن
مثلا وقتی یه مرد 40 سالش باشه اگه زنش 30 -35 باشه هنوز جذابیتش رو برای مرد داره
اما اگه همون مرد 40 ساله زنش 42-45 یا... سنش باشه اون مرد ناخود آگاه به سمت زنهای جوان تر از خودش جذب میشه
سن 40 در این جا مثال است
مشکلات این چنینی رو به چشم (به واسطه شغلی که داشتم) دیدم
که خانمهایی که همسن یا بزرگتر از شوهرانشان بودند با مشکلاتی مثل :شوهرم دوست دختر داره.یا شوهرم با همکارش یا منشیش رابطه داره یا زن صیغه کرده یا....مواجه بودند
مسلما برای یک مرد 40 ساله به طور مثال یک زن 30 ساله یا 35 ساله جذاب تر از یک زن 40 -42-45 ساله است
البته مسائل دیگری هم دخیل هست
که در این بحث نمی گنجد

fatima_59
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۷ قبل از ظهر
بعد حضرت علی نفرمودند زن چه چیز باید برتر از همسرش داشته باشد. :-2-28-:لابد کلفتی کردن وتو سری خوردن
این جا نظر خودمان را میگوییم نه دیگران :mrgreen:

والا حتما یه چیزی میدونشستن که ای حرف رو زدن... شما خودتون زن هستید و ظرفیت وجودیتون رو میدونید...
اگه زن تحصیلات بااتری داشته باشه بعد از مدتی همون تحصیلات رو میزنه تو سر شوهرش...اگه ثروت بیشتری داشتهخ باشه منت سرش میذاره...اگه قد بلندتری داشته باشه از نظر ظاهری اصلا جالب نیست...سن هم که دیگه گفتن نداره

brain storm
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۵ قبل از ظهر
من با نظر خانوادشون موافقم البته وقتی دو نفر با این شرایط مواجه میشن هیچ حرفی رو خلاف نظرشون نمی پذیرن ... فکر می کنن همه دست به دست هم دادن تا جلوی خوشبختی اونها رو بگیرن و رویاهایی که با هم ساختنو خراب کنن...
در صورتی که خانواده اونها دارن از تجربیاتشون در اختیار اونها قرار میدن چیزی که شاید اونها بعد یه شکست تو زندگیشون متوجهش میشن...
استثناهایی هم وجود داره ولی این دلیل نمیشه تا اونها با سرنوشت و آیندشون بازی کنن... مرد باید چند سال از زن بزرگتر باشه تا از همه لحاظ دو نفر بتونن درک متقابلی از هم داشته باشن...

dokhtare sahra
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۹ قبل از ظهر
خوب اینکه پرسیدن نداره چون خانمها عاقلترند

elnaz 90
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۴ قبل از ظهر
من یه جایی خوندم که بلوغ فکری مردا 6 سال از خانما کمتره یعنی مثلا یه دختر 20 ساله اندازه یه پسره 26 ساله می فهمه اصولانم باید مردا تو زندگی بیش تر بفهمن یا حداقل با همسرشون در یه حد باشن برای همینه که می گن باید بزرگتر باشه البته استثنام وجود داره گاهی یه پسر 20 ساله اندازه یه مرد پخته تجربه داره و فهم و درک البته تو این دوره زمونه کم پیدا می شه برا همینم هست که مثلا به یه دختر تو سن 20 سالگی یا حتی کمتر نمی کن بچس واسه ازدواج اما به یه پسر 22 23 ساله می گن هنوز بچس

parimah68
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۶ قبل از ظهر
منم مثل دوستت، با پسر عمه ام هستم كه 3سال از خودم كوچكتره و زندگييمون و هدفمون كاملا مشخصه
100درصد اگر منم ايران بودم همين مشكل دوستتو داشتم
ولي خوب از نظر من هيچ محدوديت سني توي عشق وجود نداره لااقل من امتحانش كردم و تا الان خيلي ام خوشبخت بودم...

M&M_601
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر
به نظر منم پسر باید بزرگتر باشه چون دخترا خیلی زود تر از پسرا به بلوغ فکری میرسن. دخترا وقتی با یه مردی ازدواج میکنن بعضی جا ها باید به مرد تکیه کنن اما من احساس میکنم اگه پسر کوچیکتر باشه بیشتر پسر به دختر تکیه میکنه. نظر من اینه که اگه پسر کوچیکتر باشه هر چقدرم که فهمیده باشه بعضی جا ها بچگیم داره.

elmiraa_20
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۵:۳۹ بعد از ظهر
منم با بچه ها موافقم وقتي پسر از دختر بزرگتر باشه ادم يه حس تكيه گاه بهش دست ميده

h.douce.h
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۶:۰۰ بعد از ظهر
منم با اينكه پسر چند سالي بزرگترباشه موافقم.

ولي حالا اگه اينجوري نبود اسمون به زمين نمي ياد .

maryam_sm63
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۷ بعد از ظهر
اختلاف سنی پسر و دختر
سلام بچه ها، می خوام نظراتتون رو در مورد یه چیز بدونم( برام خیلی مهمه چون برای نزدیک ترین دوستم اتفاق افتاده؟( من مخالف این عشقم و غیر مسقیم نظرم رو گفتم) و حالا دوست دارم ببینم از نظر بقیه یعنی شما چون تقریباً همه بچه های سایت توی یه شرایط سنی هستیم ببینم که آیا این عشق از نظر شما قابل قبول است یا نه؟

1ـ به نظر شما عشق یه پسر به دختری که چند سال بزرگتر از خودشه درسته یا نه( فرض می گیریم پسر 22 سالشه و دختر 27 ساله و پسر از نظر مالی مشکلی نداشته باشه و یا از نظر عقلی از سنش فهمیده تر باشه)؟

2ـ اگه پسری که همه شرایطش خوبه عاشق شما باشه و بعد بفهمین 5 سال از شما کوچیک تره چی کار می کنین؟

3ـ ممکنه با آگاهی از تفاوت سنیتون باز هم به این عشق اجازه شکوفایی بدین؟

4_ و یا اگه بعد از اینکه کم کم عاشقش شدین و بعد فهمیدن خونواده اش به خاطر سن شما با این ازدواج شدیداً مخالفن چی کار می کنین؟ آیا ان پسر رو فراموش می کنید؟

Saher07
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۲ بعد از ظهر
مشابه این تاپیک رو خودم تو انجمن قبلی زده بودم..اونجا بحثای خوبی شد راجع بهش:-2-41-:
راسی یه چیز دیگه..یکی از نزدیکام با یه پسر که 3 سال اختلاف سن داشت رابطه برقرار میکنه و تصمیمشون حتی تا حد ازدواجم میره...دقیقه آخری پسره مید میگه اختلاف 6 سال بوده نه 3 سال!
این دیگه خیلی فحشه:-2-35-:

dokhtare sahra
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۵ بعد از ظهر
نه خچون که پسرا همیشه دیرتر از دخترا به بلوغ فکری میرسند اینطوری دختره هی جو گیر میشه فک میکنه عقل کله واسه خودش پس به مشکل بر میخورند

*GolDeN*
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۸ بعد از ظهر
نه چون از لحاظ عقلی متفاوتن و دیگه اینکه به نظرم خانما نسبت به آقایون زودتر شکسته می شن اینجوری چند سال بعد میخوره تو ذوق جفتشون

Behnoush
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۹ بعد از ظهر
جای تاپیک اشتباه نیس بچه ها؟نباید تو بحث و گفت و گو باشه؟
من با پسری که همسن خودم باشم ازدواج نمیکنم دیگه چه برسه که کوچیکتر باشه...این نظر من بود:-2-39-:

naz_goli
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۱ بعد از ظهر
نه.............البته بعضی موارد هستن اما اگه دختر پسر همسن رو در نظر بگیریم........دختره خیلی بیشتر از پسره می فهمه و عاقلانه تر عمل می کنه

بعضی مواردم که گفتم آره ممکن عاشق بشن و با هم به خوبی زندگی کنن مثلا من یه خانواده رو می شناسم که اختلافشون 13 سال بوده اما خیلی خوش و خرم دارن زندگی می کنن

بعضی از پسرا زودتر از بقیه به بلوغ عقلی و فکری می رسن اما بیشتریا این طور نیستن

white rose
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
عمراااااا اشتباه محضه ازنظر من!!!!!همین!

.:BahaR:.
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
نمیدونم دقیق چی بگم ...خب متقابلا نه پسری که سنش کم تر از دختر باشه واسه ازدواج مناسب نیست هرچند خیلی از شرایطم داشته باشه
اگه حتی عاقل و فهمیده باشه مطمئنا پس فردا از این ازدواج زده میشه
من یکی که خودم خدایی نکنه اگه همچین اتفاقی بیفته:-2-35-:تحمل ندارم کی حوصله داره پس فردا پسره بهش بگه مامان بزرگگگگگ هان؟:-2-43-:مخصوصا ما دخترا که رو سن حساسیم:-2-06-:

linda
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۵ بعد از ظهر
به هیچچچچچچچچچ وجه ...
من وقتی پسرای همسن خودم رو هم میبینم احساس میکنم کوچولون ... دیگه چه برسه به کوچیکتر از خودم هم باشه ...

eli joon
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۷ بعد از ظهر
من خودم اصلا قبول نمیکنم حداقل 5سال حداکثر 7 سالو قبول دارم اما الان یکی از همسایه هامون 2سال از شوهرش بزرگتره اما زندگی فوق العاده ای دارن بزنم به تخته هزار مشالله الانم 3تا بچه دارن

maryam63279
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۹ بعد از ظهر
جای تاپیک اشتباه نیس بچه ها؟نباید تو بحث و گفت و گو باشه؟
من با پسری که همسن خودم باشم ازدواج نمیکنم دیگه چه برسه که کوچیکتر باشه...این نظر من بود:-2-39-:

منم همینو می گفتم ولی به سرم اومد از اونچه می ترسیدم

baro0n
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۲ بعد از ظهر
میگم عزیزم من برات مامان خوبی میشم نه همسر برو با یکی که از همه لحاظ بهم بخورین ازدواج کن
نه دیگه :-2-28-:

maryam63279
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۳ بعد از ظهر
من و نامزدم 2 سال اختلاف سن داریم اون از من کوچیکتره من 2 سال به خاطر این موضوع مخالفت کردم و جوابم منفی بود و واقعا سر حرفم بودم ولی آخر مامانم باهام صحبت کرد گفت شاید قسمت باشه این شد که قبول کردم حالا هم راضی هستم

*dorsa*
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۰ بعد از ظهر
به نظر من این جور ازدواج کاملا اشتباهه.... چون من با چشمای خودم زندگی یکی نزدیکانمو دیدم که مرده از زنه ۲-۳ سال کوچیک تر بود...(تازه اونم ۲-۳ سال نه ۵ سال...!)
اولش زندیشون با عشق شروع شد ولی الان که یه چند سال گذشته روابطشون انقدر سرده که اصلا انگار نه انگار که زن و شوهرن...!:-2-41-:

golnosh
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۱ بعد از ظهر
ما یکی از دوستامون ۶ سال از شوهرش بزرگتره زندگی خوبی دارن ولی میگه کار درستی نکردم در واقع پشیمون به نظر من اصلا خوب نیست:mrgreen:

Veni
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۳ بعد از ظهر
مهم عشقه نه سن

*dorsa*
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۵ بعد از ظهر
مهم عشقه نه سن

عشق مهمه اما سن ازش مهمتره...! :-2-41-:
چون من خودم از نزدیک یه همچین زندگی رو دیدم دارم میگم که نباید مرد از زن کوچیکتر باشه:-2-15-:

Asal88
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۶ بعد از ظهر
اصلا درست نیست، چون دخترا نسبت به پسرا زودتر به بلوغ عقلی می رسن، این باعث میشه که مشکلات داشته باشن، من که کاملا مخالفممممممممممم :-2-43-:

رگبار خون
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۷ بعد از ظهر
من به عنوان یک پسر می گم نه
زن باید همیشه کوچیک تر باشه چون فردا به مشکلات جن سی می خورن این کوچیک ترین مشکلی هست که پیش میاد

katerina petrova
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۲۱ بعد از ظهر
معلومه که نه!!زنا همیشه از زودتر از مردا به اون تکامل میرسن و حالا اسلامیش 9 سالگی تکلیف میشن ولی پسرا نه!!
اگه حتی همسن هم باشه نمیشه باید یه سه چهار سالی بزرگتر باشه تا بتونه مرد خونه باشه و زندگی رو اداره کنه.....:-2-35-:

گراناز
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۲۳ بعد از ظهر
عمرا حتی اگه از عشقش دیوونه بشم پسره باید حتما بزرگتر از دختره باشه

kimiakhan0m
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۴۸ بعد از ظهر
بنظر منكه اختلاف سني مهم نيست اصلا....
البته تا واسه خودمون پيش نياد نميتونم نظر بديم..اينكه مسلمه

حدیث 69
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۲ بعد از ظهر
نه اصلا:-2-37-:

Tarlaan
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۲ بعد از ظهر
اگه اختلاف در حد 1 یا دو سال باشه، حاضرم ولی بیشتر نه.
کلا اگه دقت کنین دختر بچه ها زود تر به بلوغ اجتماعی میرسن و پسرا کمی عقب تر از دختران از این لحاظ، حالا در هر سنی که باشن.

Tarlaan
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
نه پشیمونی داره:-2-28-:

همیشه هم پشیمونی نمیاره.
ما یکی از فامیلامون 8 سال از شوهرش بزرگتره، خیلی هم رابطه خوبی دارن با هم.
پارسال هم بیستمین سالگرد ازدواجشون رو جشن گرفتند.

haleh_ry
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر
به هیچ وجه تازه من میگم یه 15.16 سال باید بزرگتر باشه

-2nya-
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
خیر... اصلا راه نداره! من همیشه احساس کردم پسرای کوچیکتر از خودم و یا حتی همسن خودم خیلی بچه به نظر میان (از نظر اخلاقیا!) البته شاید توی سنای بالاتر این حالت وجود نداشته باشه.:-2-37-: ولی اگه الان ازم بپرسن یه درصدم حاضر نیستم این کار رو بکنم.

۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ بعد از ظهر
واسه من مهم نیست سن . مهم دوست داشتنه .

من از خودم بزرگترم باشه میگیرمش .

⍣TaRa⍣
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۹ بعد از ظهر
عمرا مگه از جونم سیر شدم؟؟؟؟؟؟
آدم نباید فقط به الانش نگاه کنه باید به 2 روز دیگشم بفکره خیلی مشکلات بوجود میاد که چون همتون میدونین من دیه نوموگمش ولی من خودم هوچوقت همچون کالی رو انجام نومودم

behnam 56
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۲ بعد از ظهر
قبول نیست
چرا ننوشتین پسرا با خانومی که از خودشون بزرگتر هستن ازدواج میکنند ؟:-2-34-:
حالا خودم جواب میدم :-2-42-:
والا من از دخترای بزرگتر بیشتر خوشم میاد :-2-40-:

elmiraa_20
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۰۶ قبل از ظهر
خيلي سخته به نظر من پسر ها اولا بايد 25 سال به بالا به فكر ازد.اج باشن قصدم توهين نيست حرفي كه الان دارم ميزنم نظر روانشناسا هم هست پسرا ديتر به بلوغ فكري ميرسن به خاطر همين تا سن 24 25 سالگي هنوز بچه ان ولي دخترا زودتر بالغ ميشن و پخته ترن واسه همين بايد پسر از دختر بزرگتر باشه كمه كمش 5 سال من خودم 2تا تجربه دوستي رو با يه 20 س1 ساله و با 22 ساله داشتم كه ديدم خيلي خيلي بچه ان

nour
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۱۲ قبل از ظهر
نه اصلا خوب نیست چون تا اخر عمر باید مثل بچه بزرگش کنی.......:-2-12-:

anana
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۲۲ قبل از ظهر
وای نه اصلا و ابدا باید حتما ۱۰ سال ازم بزرگتر باشه

رکسانا
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۱۰ قبل از ظهر
به نظر من در اذدواج سن ملاک هست
اما یکی دوسال تفاوت به جایی برکه نمیخوره هیچ بسیار خوب هم هست اما 8 سال به بالا یکمی .......................................

lucy
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۶ قبل از ظهر
ابدا چون بعد از مدتی دختره میشه مامان پسره

alizee
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ قبل از ظهر
پسری که با دختر بزرگتر از خودش ازدواج می کنه

تو علم روانشناسی بهش می گن که کمبود داره یا تو بچگی مادرشو از دست داده یا با مادرس خوب نبوده

واسه همین اصلا"""""""""""""""""""""""""""" خوب نیست آدم با پسر کوچیک تر از خودش ازدواج کنه

بعدشم زن خیلی زودتر از مرد شکسته می شه !

abidar
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ قبل از ظهر
هر چند كه جديدا مد شده. اما به نظرم خيلي احمقانه است. اونايي كه چند سال از دختره بزرگترن هنوز نسبت به دختره بچه اند. با عرض معذرت يعني عقل پسرا يه ذره ديرتر جا ميفته!:-2-06-:چه برسه به كوچيكتراشون.

aristotle
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۰ قبل از ظهر
به نظر من بعد از یک سنی (حدودا 25 سالگی) این اختلاف سنی خیلی معلوم نیست. یعنی هم دختر هم پسر به بلوغ فکری متناسبی رسیدن. در صورتی که تا قبل از این سن هر یک سال اختلاف سنی تو رفتارشون معلومه :) بنابراین خیلی از این ازدواج ها تو سن 25 به بالا اتفاق می افته. نتیجه هم خیلی بد نیست. ;) من خیلی ها رو می شناسم که اینجوری ازدواج کردن، زندگی خوبی هم دارند.

Zanessa
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
بمیرمم این کارو نمیکنم!

parast7o
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۰۳ بعد از ظهر
اگه خودم باشم كه اصلا چون شخصا به اين عشقا ايمان ندارم اما درباره ي ديگران فقط ميتونم در حد پيشنهاد بگم ممكنه با اون ادم خوشبخت شن اما اين امكانم وجود داره كه لياقتشون بيشتر از اينا باشه...

thunder555
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۰۴ بعد از ظهر
na sad sal halam be ham mikhore mifahmam pesare kochik tare dokhtaras ezdevaj konan be nazare man bayad faramosh kone :-119-:

دوست عزیز مطابق قوانین سایت نوشت فینگلیش تخلف محسوب میشه٬ به همین دلیل ست شما پاک میشه٬ لطفا قوانین رو به طور کامل مطالعه کنید :-2-40-:

f.alma
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۰۶ بعد از ظهر
نخیر...............اصلا................

safa joon
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۰۹ بعد از ظهر
همین مونده با پسر کوچکتر ازدواج کنیم

امیر39
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۲ بعد از ظهر
چون دخترها بعد از ازدواج به خاطر کار خونه و حاملگی و زحمت بچه داری فرم هیکلشون عوض میشه
بهتر چند سالی از پسرا کوچیکتر باشن تا بعد از ازدواج شوهر هی نگاه زنهای دیگه نکنه ، و هی با زن خودش مقایسه کنه

nafas71
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۷ بعد از ظهر
نه اصلا و ابدا به نظر من 90% این طور ازدواجا شکست میخورن

M.A.nice
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۳۵ بعد از ظهر
نچ -نه -اصلا- به هيچ وجه -امكان نداره- بابا ولم كن :-119-:

prance
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۳۷ بعد از ظهر
من پسرم ولی نظرمو میگم
زن اگه از مرد بزرگتر باشه زود پیر میشه

tina1986
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۴۱ بعد از ظهر
نه اشتباهه چون بعدا پسره ميره پي يكي ديگه:-2-38-:

spoorg
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۴۷ بعد از ظهر
نه نمی کنم اینکارو شوهرم 4 سال ازم بزرگتره

azin_kh
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۵۶ بعد از ظهر
من خودمم معتقدم باید مرد بزرگتر باشه اونجوری همش زن بیشتر باید سختی تحمل کنه وخیلی چیزای ومشکلات دیگه امااااا من زن داییم 3سال از داییم بزرگتره ولی واقعا خوشبختن وچند تایی دیگه هم زوج داریم که زن بزرگتر از مرد هس و من به شخصه مشکلی ندیدم وخیلی هم خدا روشکر خوشبختن به خاطر همین الان دیگه معتقدم همه چی بستگی به شرایط داره

پدیده
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۰۲ بعد از ظهر
تو خوده ازدواج مونديم چه برسه به اينكه پسره كوچيكترم باشه!!!:-2-35-:
اين كارو نميكنم مگه اينكه بگن تمام فمك فاميلاتو ميكشيم!

king _ panther
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۶ بعد از ظهر
عمرا همینطوری هم پسرا دیرتر از دخترا به بلوغ فکری می رسن یعنی یه دختر وقتی چند سال از شوهرش کوچیکتره تازه با هم از نظر بلوغ فکری یکی می شن (90 درصد مواقع اینطوره) بعد من برم با کسی که از من چند سال کوچیکتره ازدواج کنم عمرا مگه می خوام بچه داری کنم چون در هر صورت از من کوچیکتره و همش باید حرص اینو بخورم که چرا باهام هماهنگ نیست

*mari*
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۲ بعد از ظهر
اگه فقط یه دوست داشتن معمولی باشه اشتباهه به نظر من
اما اگه که خیلی عاشق هم اند کار درستیه به شرط اینکه خانواده هر دو طرف موافق باشند
چون در آینده نصف بیشتره مشکلات به خاطر خانواده ها پیش میاد

$~roya~$
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۲ بعد از ظهر
فک نکنم مشکلی داشته باشه
دختر عمه من با یکی ازدواج کرد که 3 سال ازش کوچیکتر بود والان زندگی خوبی داره

نیایش جون
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
نه اصلا چون پسرا از لحاظ عقلی چند سال از دخترا کوچیکترن

انائل
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ بعد از ظهر
من به شخصه كه خودم 21سال دارم از پسراي 27 به بالا خوشم مياد كه ازدواج كنم چه برسه به اين اصلا وابداااااااااااااااااا:mrgre en:

روشای تنها
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۳ بعد از ظهر
نه بابا مگه یه تختم کمه به قول بقیه مردا دیر به بلوغ فکری میرسند تازه همیشه هم که در دوران کودکی به سر می برند:-2-06-: دیگه وای به حال اینکه ازم کوچیکتر باشه .... نه نه اصرار نکنید :mrgreen:

نــازگــل
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۴ بعد از ظهر
خب یعنی دقیقا چند سال؟اگه یه سال دو سال باشه اشکالی نداره البته اگه حود اون پسر به رشد فکری رسیده باشه و جوری باشه که بشه بهش اعتماد و تکیه کرد.ولی بیشتر از این یه کم باعث مشکل میشه....

بانوی بهار
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ بعد از ظهر
مشکلی وجود نداره
اما بستگی به فرهنگ جامعه هم هست
اصل علاقه و تفاهم است
من آره ازدواج میکنم
خوشبختی و بدبختی در اختلاف سنی نیست
در درک متقابل هست
همگی خوشبخت بشین
خودم هم همچنین:-2-41-:

raha_sweet
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
من هر چیزی را که منع کردم سرم اومده
ولی راستش زیاد دوست ندارم
اخه ادم باید تو زندگی تا حدی به یکی تکیه کنه
نمیشه که اون موچیک تر باشه

HAsti-Nj
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۵۰ بعد از ظهر
اصلا...................................... از این که فکر کنم باید به کوچیکترم تکیه کنم متنفرم

Guest2
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ بعد از ظهر
من ازدواج کردم یکسال ویکروز کوچکتر الان هم بقول دخترم مثل دوقلو بهم چسبیده میمانیم:-2-06-:.سن مهم نیست دوستی ودرک هم مهم است.:mrgreen:

$~roya~$
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ قبل از ظهر
دختر عمه ی من با یه پسر ازدواج کرد 3 سال از خودش کوچیک تر
الانم زندگی خوبی داره
به سن نیست که به شعوره پیامبرم زنش 20 سال ازش بزرگتر بود

Guest2
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ قبل از ظهر
واسه من مهم نیست سن . مهم دوست داشتنه .

من از خودم بزرگترم باشه میگیرمش .

جمله ات درست نوه گلم ( میگیرمش) یعنی چه:-2-33-:
مگر گرفتنیه ؟

فیلسوف کوچولو
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۱۳ قبل از ظهر
نه...من با کسی که حداقل ده سال از خودم بزرگتر باشه،ازدواج می کنم

$~roya~$
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ قبل از ظهر
لطف میکنی جناب good که میگیریش:-23-:
چقد تحویل میگیرن خودشون و بعضیا:-2-43-:

$~roya~$
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
نه...من با کسی که حداقل ده سال از خودم بزرگتر باشه،ازدواج می کنم
حداقل؟:-13-:
حداکثرش چیه اونوخت؟:-2-37-:

"elham"
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ قبل از ظهر
بله من که موافقم در صورتی که پسره شرایطش را داشته باشه:mrgreen:

saharsahar
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۵ قبل از ظهر
زمانی کسی به رشد ذهنی برسه، بهش میگن آدم بزرگ, دیگه ۲۵ ساله ۳۰ ساله ۴۰ ساله هیچ فرقی نداره.
ازدواج یعنی درک متقابل .
من کلی از همکارهام رو میشناسم ۷، ۹، 14 سال بزرگتر از همسرشون هستند. و بسیار خوشبختند.

واگه دوستش داری حتما اقدام کن و فراموش نکن که: ایرانیان آدمهای خوبی با فرهنگ بالا، اما عزیزم همه به این درک نرسیدند.

فیلسوف کوچولو
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۳۵ بعد از ظهر
حداقل؟:-13-:
حداکثرش چیه اونوخت؟:-2-37-:

حد اکثرش بستگی داره به پیرمرده:mrgreen:

روهینا
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۱۲ بعد از ظهر
نه اصلا چون اصولا پسرا 5 سال کوچکتر از سنشون فکر می کنن:-2-15-:

baran.1
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۳۳ بعد از ظهر
نه عزيزم!
از لحاظ علمي هم ثابت شده كه دخترا 6 سال زودتر از پسرا بزرگ ميشن! حالا حسابشو بكن پسره همين جوري چت مي زنه، بعد بخواد كوچيك ترم باشه!
البته مغز من يه كم فندقيه ولي جور در نمياد ديگه!

البته روهينا جون فكر كنم 6 سال بود ها!

rahgozar7
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۴۰ بعد از ظهر
نه اصلا من با نظرباران جون موافقم
کاشکی نظر سنجی میزاشتین ممنون

بانوی بهار
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۰۱ بعد از ظهر
بله اما اگه پیدا بشه خوبه حرفی ندارم

mta farokhzad
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۰۷ بعد از ظهر
نه چون مردا تازه 35 به بالا مي فهمن چي مي خوان تازه اگر بفهمن:mrgreen::-2-06-:

M.CHALLENGER
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۱۲ بعد از ظهر
بله عالیه البته برا دخترا

saba_lovly
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۳۶ بعد از ظهر
نهههههه ......اصلا :-2-33-:

shivva_alone
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۳۸ بعد از ظهر
نه...............تازه همسنم باشه نه.چون همینجوریشم دخترا زودتر از پسرا به بلوغ فکری میرسن..........:-2-41-:

N@s!m
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۴۱ بعد از ظهر
بستگي به فهم وكشش عقلي طرف داره
واسه همينه ميگن اختلاف سني پنج سال به بالا .....
چون هميشه خانم ها زودتر به رشد عقلي مي رسن تا آقايون !

shtel
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۵۳ بعد از ظهر
مگه دیوونم.من باید به یکی تکیه کنم نه اون به من.حداقل 3 سال مرد باید بزرگ تر باشه:-2-43-:

رويا
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۴:۰۲ بعد از ظهر
نه ...اگه حتي خيلي با فهم و شعور هم خودشو نشون بده.بازم كم تر از يه دختر ميفهمه....پس فردا هم مياد ميگه تو پيري از من كوچكتري... با من راه نرو و اخر سر هم ميره دنبله يكي ديگه...!!!!

ahoooo
۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۴:۰۳ بعد از ظهر
نه

اون موقع که 5 تا 7 سال بزرگتر باشن نمیفهمن چی میگی وای به اون موقع که کوچکتر باشن

sahar karami
۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۰۱ قبل از ظهر
هرگز این کارو نمیکنم مگه دیوانه ام
بایکی ازدواج میکنم که 5-6سال از خودم بزرگترباشه که عقلش از من بیشتر وفهمیده تر از من باشه مگه میخوام خاله بازی کنم که چشمم رو ببندم بله رو بدم.

داناک
۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۱۶ قبل از ظهر
من معتقدم پسرای هم سن هم برای یه دختر بچه ان !چه برسه به کوچیک ترش!!

~jOojoO.tAlA~
۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ قبل از ظهر
من معتقدم پسرای هم سن هم برای یه دختر بچه ان !چه برسه به کوچیک ترش!!

موافقم!!!!!:-2-37-:
مگه اینکه یه مورد استثنایی یافت شود!!!:-2-37-:

elina_
۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ قبل از ظهر
نهههههههههههههههههه عمرا

*dream*
۱۸ آذر ۱۳۸۹, ۰۵:۲۳ بعد از ظهر
وایییییییییییییییییییی متنفرم از این نوع ازدواج من عاشق تفاوت سنی زیا دختر 10 سال از پسر کوچیک تر باشه و ازدواج زوری از بس رمان وندم اینجوری شده طرز فکرم

afrooz87
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۸ قبل از ظهر
همه چیز بستگی به خود پسر داره اگه واقعا فهمیده باشه چرا که نه ، من باهاش ازدواج می کنم :mrgreen:

روشای تنها
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۴ قبل از ظهر
بابا من می خوام ازدواج کنم نمی خوام برم بچه داری که آدم با مردای بزرگ تر از خودش عروسی میکنه از صدتا بچه 2 ساله بدترند چه بررسه به اینکه بخوایم به کوچکترش شوهر کنیم عمرا !!!!!!!!!!!!!!!

yasmina-e
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ قبل از ظهر
نه ,تازه هم سن یا یکی دو سال اختلاف سنی هم کمه
اختلاف سنی حداقل 3 سال باید باشه...

n@zgol
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ قبل از ظهر
نه من اصلا موافق نیستم.البته از اختلاف سنی زیاد هم خوشم نمیاد چون باعث اختلافات جزعی میشود.

saba_lovly
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ قبل از ظهر
نه عمرا مگه میشه ادم یه تکیه گاه میخواد نمیخواد که بره بازی مگه ازدواجبچه بازیه؟!

nazem
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۵ قبل از ظهر
به نظر من عشقي وجود نداره . اصلا اين دوتا نميتونن همديگه رو درك كنن يعني پسركه كوچيكتر باشه نميتونه

اما پسر بزرگتر باشه بهتر ميتونه دختر رو درك كنه

سردار آریوبرزن
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۷ قبل از ظهر
من فضولی
کنم

من کلا به سن اهمیت نمیدم مهم علاقست

اما
دوست دارم و میدونم اختلاف باید 2سال باشه
یعنی پسر 2سال بزرگتر باشه
نهایتا 3سال

بیشتر نه 5یا6سال رو اصلا خوشم نمیاد

مگر اتفاقی

این رو همه روانشناسا جدیدا بهش رسیدن

اما شاید 1سال بزرگتر هم بتونم اما خوشم نمیاد

اصل ازدواج اینه که زن احساس کنه یکی هست که بتونه بهش تکیه کنه

پس بهتره مرد چندسال بزرگتر باشه

azaliya
۱۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۸ قبل از ظهر
همیشه پسر از دختر بزرگ تره ولی بر عکس هم امکان داره ولی به شرطه ها و شروطه ها

emitis66
۲۰ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۰۴ قبل از ظهر
نه چون زن جماعت زودتر شكسته ميشه ...........

naz_goli
۲۰ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۱۰ قبل از ظهر
نه............اصلا................چون خیلی کم پبش میاد وقتی پسر کوچیک تر باشه درکش به اندازه ی دختره باشه..........

کوروش بزرگ
۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۴:۴۷ بعد از ظهر
دوست عزیز هر کسی نظر خودشو میگه .وقتی تجربه ثابت کرده زن و مرد همسن یا مرد کم سال تر از زن باشه در اینده به مشگل خوردن .چرا روزه شک دار بگیرید.انهلیئکه بهم نمیرسن .همش میگن اگه ما با هم ازدواج میکردیم خوش بخترین بودیم .اما انهاکه رسیدن .بعدها هزار بار گفتن ای کاش اونموقع خودتو بهم ثابت میکردی .بنابراین هیچ زندگی بدونه تشنج نیست .اما این گروه بیشتر مسگل دارن شاید کار به جدایی هم بکشه .من یه دوست داشتم استاد ریاضی بود میگفت >سن مرد تقسیم بر 2 به اضافه 7 سن مناسبی برای ازدواج البته برای کسانی که نمیخوان خیلی دیر ازدواج بکنن .بقول معروف .(توی خم نرفته باشن ) به نظر من خانواده دختر حق دارن .بهتره دخترشون به حرف خانوادش گوش بده /

rahgoozaran
۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۵:۰۴ بعد از ظهر
به نظر من دختر باید کوچکتر باشه. وگرنه تو مسائل زناشویی دچار مشل میشن.

atefe..star
۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۶ بعد از ظهر
ب نظر من اصلا ایرادی نداره..یکیم میشناسم ک زنش 10 سال بزرگترشه..ولی تفاهم دارن ..10ساله زن و شوهرن..بچه هم دارن.

ارغوان77
۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۴۵ بعد از ظهر
نه کی گفته توی فامیل ما یکی هست خانمه 6 سال از شوهرش بزرگتره تازه کلی هم باهم خوش بختن.
مهم تفاهمه و علاقه:-2-40-:

مترسک انقدر دستهایت را باز نکن.....
کسی تو را آغوش نمیگیرد.....
ایستادگی همیشه تنهایی دارد...:-2-15-:

acer
۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۴۸ بعد از ظهر
چون فشارحاملگي كه به زن مياد به اندازه ي 3 تا5 سال دختر بد بخت و از عمر ميندازه

Mahgol Banoo
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ بعد از ظهر
1 - مرد قرار ِ 1 زندگی ُ اداره کن ِ پس قاعدتاً باید دارای پختگی بیشتری باش ِ

2 - مرد ذاتا دارای خصوصیت اثبات اقتدار ِ ، وقتی زنی با سن بیشتر با مردی با سن کمتر ازدواج کن ِ احساس اقتدار میکن ِ و جلوی خصوصیت ذاتی مرد ُ میگیرهـ ، در حقیقت مرد شبیه یک مهره عمل میکن ِ که هیچ قدرت عملی ندارهـ

3 - زایمان زن ُ شکسته میکن ِ در حالیکه مرد جوان باقی میمون ِ

4 - هورمون های جنسی در زن زودتر فروکش میکن ِ در حالیکه هورمون های جنسی در مرد همواره فعال ِ

فکر میکنم این دلایل کافی باش ِ تا چنین مسئله ای ُ ار لحاظ منطقی رد کننــ

~ MaTi KhAnOoM ~
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
من با همه اونایی که مخالف این جور وصلتان موافقم
یکی و میشناسم دختره یه سال از پسره بزرگتره بعد 10 سال زندگی دارن طلاق میگیرن

Parya.G
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ بعد از ظهر
دکتر انوشه میگه اختلاف سنی باید بین 3 تا 5 تا 7 تا 9 تا 11 سال باشه ..
حالا دلیلش ..
دختر خانما فکر و فهمشون زودتر از پسرا رشد میکنه منظور این نیست که پسرا کمتر از دخترا میفهمن نه .. ولی اگر توجه کنی بلوغ دخترا هم زود تر از پسراس .. مثلا تو یه دختر بیست ساله رو با یه پسر بیست ساله مقایسه کن خودت میفهمی ..

soorinf
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ بعد از ظهر
سن لزوما تعیین کننده فهم آدما نیست ولی معمولا ارتباط تنگاتنگی با هم دارن پس تفاوت سنی زوجین برای هر زوجی متفاوته ولی به طور عام بزرگتر بودن آقایون در یک رابطه هم برای خانوما بهتره هم برای خود آقایون!

الیــــسا
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ بعد از ظهر
به خاطر ابن که دخترا زودتر از پسرا به بلوغ فکری می رسن.

Axe10
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۸ بعد از ظهر
اصن مگه همین 25باند نیستن
طرف پیرزن با ی جوون ازدواج کرده دیگه :-2-06-:

♣ tiam ♣
۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ بعد از ظهر
به نظر من اصلا درست نیست مردها خیلی دیر تر از زنها پخته میشن اونوقت که حس می کنی با یه بچه طرفی

Rainy passion
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۴ قبل از ظهر
خب من با نظر بقیه موافقم که میگن پسرا دیرتر به بلوغ فکری میرسن
و اینکه دخترا زودتر شکسته میشن
اما من خیلی ها رو دیدم که با پسری ازدواج کردن که حتی 3سال ازشون کوچکتر بوده و الآن هم مشکلی ندارن!!!
اما من خودم ترجیح میدم با کسی که ازم بزرگتر باشه زندگیمو ادامه بدم ولی....
اگه عاشق بشم دیگه این حرفا حالیم نیست!!!
پس به دوستت بگو عشقشو از دست نده و هرگز به پسره یه جوری موضوع رو جلوه نده که اختلاف سنیشون مهمه
چون بعدها پسره همین موضوع رو میکوبه تو سرش!!!
اما اگه دوستتون و خانواده اش همه چی رو طبیعی نشون بدن پس پسره هم بعدا جرات نمیکنه این موضوع رو به عنوان ضعف برای دختره دست بگیره!!!

nazila-a
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ قبل از ظهر
به نظر من پسر باید بزرگتر باشه

დ●•·hanymo·•●დ
۱۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ قبل از ظهر
نمیدونم چرا ولی باید بزرگتر باشه پسر.............

ssssoha
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۱ بعد از ظهر
بهتر است مرد حداقل 2تا3سال بزرگترباشد:1-بیشتر مردهااحساس غرور زیادی می کنند وحرفهای منطقی همسرشان را براحتی را نمی پذیرندوبخاطریک مسئله کوچک بحث بین انها درمی گیردو زن هم ظرفیتی داردنمی توانددایم ازحق خود بگذرد.2-بعضی از زنهاازنظرظاهرزودترشکسته می شوندوانوقت است که مرداحساس خودستایی می کند،وبقیه ماجرا.3-مسئله جنسی مرداست.وبقیه مسائل دیگرهم وجودداردفعلآهمینقدر کافی است.چونکه این موضوع را،من بارها دیده ام.اما استثنا هم وجودداردونمی شود همه را به یک چوب زد.لازم است با دید بازوصبر وحوصلهء کافی به این قضیه مهم نگاه کردوانتخاب درست انجام دادکه بعدآدچار پشیمانی نشوند. ((صحبت از یک عمر زندگی است)).
موافقم:-2-40-:

Del Angiz
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۵۴ بعد از ظهر
به نظرمن پسر حتما بایداز دختر بزرگتر باشه چون:1- دخترا زودتر به بلوغ فکری میرسن2- دخترا از نظر جسمی زودتر شکست میخورند 3-دخترا معمولابه کوچکترازخودشون اعتماد وتکیه نمی کنندومعمولا به تفاهم هم نمی رسند البته استثنا داره ولی به نطرمن بهتره ادم به استثناها اعتمادنکنه.:-2-41-:

~sara khatoon~
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۱۱ بعد از ظهر
به نظر من بهتره که حداقل مرد 7تا8 سال بزرگتر باشه.
چون به قول دوستمون زنها زودتر به بلوغ عقلی میرسن و واقعا تحمل یه پسربچه سخته!!!!
دخترها کلا از مردایی که رفتار پخته دارن بیشتر خوششون میاد.(البته منظور من دخترهایی است که به بلوغ فکری و عقلی رسیده ان نه دخترهای نوجوون با فکرهای فانتزی)
من خودم به شخصه ترجیح میدم یه اختلاف سنی 10 ساله باشه.

yoones mohamadi
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۱۴ بعد از ظهر
مرسی خیلی باحال بود ایول..........

yoones mohamadi
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۱۶ بعد از ظهر
مرسی خوبه..............

♥parmiss♥
۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۵۳ بعد از ظهر
آره چون از نظر رشد و بلوغ فکری دخترا تا سن چهل سالگی از پسرا دو سال جلو ترن....به نظرم اختلاف سنی ایده آل دو ساله....و به شدت با موضوع زن بزرگتر از مرد مخالفم

*marin*
۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۴ بعد از ظهر
آره...زن ها از نظر بلوغ فکری زودتر از مردها بالغ میشن 6 سال زودتر پس فاصله سنی باید باشه و مرد بزرگتر:-2-31-:

tanhai mahz
۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۶ بعد از ظهر
اره معلومه
چون پسرا دیر تر به رشد کامل عقل و فکر میرسنن

Shirin71
۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۷ بعد از ظهر
به نظر من بین 1 تا 3 سال مناسب اما بیشتر از 3 سال رو اصلا قبول ندارم

آناشید
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۵۸ بعد از ظهر
مرد چون حکم تکیه گاه سرپناه داره باید بزرگتر باشه

فرشا
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۴ بعد از ظهر
به نظر منم یا باید همسن باشن یا پسره بزرگتر باشه....چون دخترا هرچقدر بزرگتر از پسرا باشن بیشتر متوجه میشن و میفهمن و اینجوری همیشه دختر باید مشکلات و اتفاقات رو حل کنه و دچار مشکل میشن....

mitra h
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ بعد از ظهر
من 7 ماه از همسرم بزرگ ترم و هیچ کدوم از مشکلاتی رو که دوستان اشاره کردن نداریم خدا رو شکر

سمیه.ف.ح
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ بعد از ظهر
به نظر من حتماً باید پسره بزرگتر باشن به چند دلیل
اول اینکه سن بلوغ پسرها دیرتر از دخترهاست و اونا دیر تر بالغ می شن
اگه پسره کوچکتر باشه رفتارهای ناپخته اون خیلی زیاده
دلیل دوم اینکه خانمها چون زایمان و بارداری و اینا رو دارن ، زودتر پیر می شن وای به حال کسی که از شوهرشم بزرگتر باشه دیگه چهل به بعد وقت طلاقشه

kharchang98
۱۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ قبل از ظهر
زندگی اگه قرار باشه با این چیزا از هم بپاشه که زندگی نیس،خاله بازیه...

ladan93
۱۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۱۸ قبل از ظهر
مرد 15 سالگی به سن بلوغ میرسه زن 9 سالگی بهترین فاصله سنی 7 ساله
تو کتابایی که روحانیا مینویسن اسمش چیه؟؟؟ فک کنم نوشته باشه:-2-27-:

tarane20
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۶ بعد از ظهر
به نظره من دخترا ازدواج میکنن تا تکیه گاه داشته باشن...این مسئله در مورده 99% صدق میکنه...پس همسر باید بتونه تکیه گاه باشه...به نظرم اختلاف از 2 تا5 خوبه...البته استثنا هم هست

nargeskooshoolo
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ بعد از ظهر
عزیزم به نظر من موضوع سن اهمیت زیادی نداره بستگی به شعور آدم داره تقریبا دور و اطرافم دوستای زیادی داشتم که با اخلاف 2 تا 5 سال دختر بزرگتر بود و ازدواج کردن و زندگی پایداریم دارن
انسان ها چندین نوع سن دارن سن احساسی سن عقلی و... ممکنه کسی 20 سالش باشه ولی مثه یکه آدم پیر تفکر اتش باشه بهتر با خوانوادش صحبت کنه چون این موضوع اصلا مهم نیس احتمالا دلایل دیگه ایم هس:-2-41-:

shadi.A
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
باید بزرگتر باشه به خاطر اینکه رشد فکریشون متفاوت دخترا اصولا بیشتر از پسرای همسن خودشون درک میکنن

فائزه*
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ بعد از ظهر
والله منم نمیدونم چرا ما دخترا فکر میکنیم هرچی طرف بزرگتر باشه قابل اعتماد تره یا به عبارتی میشه بهش تکیه کرد..
موردای زیادی رو دیدم که با مرد کوچیکتر از خودشون ازدواج کردن و الآنم زندگی خوبی دارن.حداقل از نظر بقیه!
ولی متاسفانه منم همین طرز فکرو دارم..

rampart dweller
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
من فقط یه مورد تو آشناهای دورمون دیدم که اول همه مخالفت میکردن پسره 20 ساله با یه دختر 29 ساله ازدواج کرده بود ولی بعدا شد عزیز دل خانوادشون

soha 20
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
بستگی داره اما بیشتر موافقم که مرد بزرگتر باید باشه چون دخترا زودتر از پسرها به بلوغ میرسن ازنظر فکری چند سال جلوترن و برای اینکه دختر و پسر همدیگر رو درک کنن باید تفاهم فکری هم داشته باشن البته اگه پسره کوچیکم باشه اشکالی نداره ولی بهتره مرد بزرگتر یا همسن باشه

rampart dweller
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
به نظره من دخترا ازدواج میکنن تا تکیه گاه داشته باشن...این مسئله در مورده 99% صدق میکنه...پس همسر باید بتونه تکیه گاه باشه...به نظرم اختلاف از 2 تا5 خوبه...البته استثنا هم هست
:-2-41-:تکیه گاه چیه پوله دیگه یکی سن نوح و داشته باشه و پول نداشته باشه بهتر تکیه گاهه

مریم.j
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ بعد از ظهر
توی زندگی به نظر من حداقل 5 سال باید تفاوت سنی باشه.من اینجوری بیشتر میپسندم.آقا باید از خانوم بزرگ تر باشه.ولی اگه عاشق باشن هیچی حالیشون نمیشه.

kr@m.R@
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۳ بعد از ظهر
من وشوهرم که همسنیم اما اون زمانی که دختر خونه بودم دوست داشتم شوهرم کمش 12 سال ازم بزرگترباشه نمیدونم چرا اما فکرم این بود دیگه اما خوب احساس ادم که منطق .دلیل نمیشناسه دل رو که باخت تمامه

نسيا
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
من به شخصه دوست دارم اختلاف سنيم با شوهر ايندم 5 يا 8 سال باشه :-2-15-:
اقايون اميدوارم ناراحت نشن ولي از نظر علمي زنا 6 سال زودتر از مردا به بلوغ فكري ميرسن درنتيجه اگه شوهرت ازت بزرگتر باشه تفاهم و دعوا كمتري دارين وشوهرت روحيه ي و شرايط تورو بهتر درك ميكنه
ولي اينكه كوچيكتر باشي خوشبخت نميشي رو قبول ندارم مثلا يكي از اشناهاي ما دوسال از شوهرش بزرگتره
يه دليل ديگه هم كه ميگن مردا از زنا بزرگتر باشن به اين خاطر كه زنا زودتر از مردا شكسته ميشن و اختلاف سنيشون بيشتر ديده ميشه:-2-38-:
ايشالا هرچي كه خيره واسه دوستت پيش بياد:-2-41-:

tayebe-h
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
به نظر من پسرباید بزرگتر باشه چون دخترا زودتر به تکامل میرسن همچنین دخترا زودتر شکسته میشن

فرناز جوجو
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۰ قبل از ظهر
خب دیگه دیگه حتما مدلشه

سیماسیما
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ قبل از ظهر
به نظر من پسرباید بزرگتر باشه چون دخترا زودتر به تکامل میرسن همچنین دخترا زودتر شکسته میشن
(مخصوصا زایمان اول فوق العاد شکسته میشن)

mahr0kh
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۳ قبل از ظهر
آخه خانوما ظرفین زودتر شکسته تر میشن تازشم آقایون دیر تر به رشد عقلی میرسن که جای بحث نیست درش:-2-27-:

saramin
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۵ قبل از ظهر
به نظر منم پسر بزرگتر باشه...
البته من دور و بر خودم دیدم که پسر 4 سال کوچیکتر بوده ..
باهم خوشبخت هستن...خیلی ملاک نیست..

tanhai mahz
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ قبل از ظهر
اینجوری بهتره خو

goldon
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ قبل از ظهر
نه ...........ما ازدواجی داشتیم که زنه 8سال از شوهرش بزرگ تره الان بعد20 سال دارن به خوبی و خوشی زندگی میکنن
برای ادواج فقط بلوغ فکری مهمه نه سن و سال برای همین بیشتر خانواده ها تاکید بر بزرگتر بودن پسره میکنن

سکوت آسمان
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۲ قبل از ظهر
شما مورد ازدواج پیداکن بزرگ وگوچیک مطرح نیست

sepideh1993
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۳۴ بعد از ظهر
من نمیگم که حتما ولی ازدواجی که مرد بزرگتره ریسکش کمتره چون مرده مطماا هستی کهذنمیره سراغ یکی دیگه
مردای متاهلم میگن زنی که خیلی جوون تره و بیشتر دوست دارن

დ●•·hanymo·•●დ
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۷ بعد از ظهر
ب نظر منم باید بزرگتر باشه
چون خداییش پسرا درکشون پایینه اکثرا...البته نه همه ها

~sara76~
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۹ بعد از ظهر
به نظر من بهتره که بزرگ تر باشه.این یک واقعیته که زن ها زود تر ازمرد ها شکسته میشن.پس باید مرد بزرگ تر باشه که به هم بیان.اما متاسفانه بعضی ها نمیخوان اینو قبول کنن!من هر زوجی رو دیدم که زنه از مرد بزرگ تر بوده اصلا به هم نمیومدن

ayda-sh
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ بعد از ظهر
منم میگم مردا باید بزرگتر باشن چون به هر حال مردی که بزرگتر از زنه باشه بهتر میتونه فکر کنه

sayna88
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ بعد از ظهر
یه رمانی بود فکر کنم اسمش دریا بود اونجا خوب توضیح داه بود چرا:-2-37-:
به نظر من باید حتما بزرگتر باشه هر چی بیشتر بهتر البته نه دیگه بیشتر از 10 سال که اختلاف عقیده و نظر زیاد داشته باشن...بالاخره خانم ها حساس ترند و زودتر شکسته میشن ...این که بخوان به یه نفر که دیر تر از اون به تکامل رسیده تکیه کنن واقعا به منطق نمیخوره

نميدونم
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۳ بعد از ظهر
بهتر پسرا بزرگتر باشن چون بسي خود تحويل گير هستن بيست سال ديگه كه شد هيچي ديگه كسي حريف آقا نميشه.دوستت بهتره الان ناراحت بشه تا بعدا.چون اگه فرض كنيم بخواد هم تيپ و هم سن اون آقا بمونه بايد از اين مطب زيبايي اندام و پوست به اون مطب در تردد باشن اينطوري خودش اذيت ميشه .تازه تا ابد بايد با كسي كه حرف هاشو درك نميكنه صحبت كنه!

EVA LUNA
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ بعد از ظهر
کاملا با این موضوع مخالفم
باید عقلشون برسه.مرد باید کوچکتر یا بزرگتر از زن باید جذبه داشته باشه و درست تصمیم بگیره و مغرور باشه

M.shasusa
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ بعد از ظهر
باید عقلشون برسه.مرد باید کوچکتر یا بزرگتر از زن باید جذبه داشته باشه و درست تصمیم بگیره و مغرور باشه

عزیزم چند تا پسر با این شرایط پیدا میشه؟؟؟؟؟:-2-28-:

sweets
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
چون عقل پسرا دیر تر کامل میشه مثلا عقل یک پسر 25 ساله برابر میشه با عقل یک دختر20یا22 ساله افتاد؟؟؟

.سیما.
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
من خودم می گم بزرگتر بهتره چون اگه کوچیک تر باشه احساس بچه بودن دست میده :-2-38-:

*Nazan!n*
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۶ بعد از ظهر
چون زن ها زودتر از مردا افت میکنن ! )×(

Alireza nzr
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ بعد از ظهر
منم نمیدونم کسی فهمید به منم بگه. :)

nastaran_m
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ بعد از ظهر

منم کاملا باهات موافقم ولی خب بودن که با هم ازدواج کردنو خوش بخت هم شدن

-elmira-
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
آره

~*نيلوفر آبي*~
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
بنظر من مرد بايد بزرگتر باشه چون متاسفانه زن زودتر از مرد شكسته ميشه،آقايون همينجوري دنبال بهانه هستن كه برن زن ديگه برو بگيرن،حالا فكرشو بكنيد اكر زن بزرگتر باشه ديگه چي مي شه؟؟!!!!

М⊙йД
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۳ بعد از ظهر
خب مرد باید بزرگتر باشه اون که نمی خواد به دختر تکیه کنه دختر به پسر تکیه می کنه بعدهم یه مشکل دیگه داره وقتی تو زندگی دعواشون شد دختره هی این موضوع رو میزنه تو سر پسره

پریا28
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ بعد از ظهر
به نظر من پسر باید بزرگتر باشه چون پسرا دیرتر به بلوغ فکری میرسن بنابر این این تفاوت سنی باعث میشه که سطح فکرشون با هم منطبق بشه.

rampart dweller
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ بعد از ظهر
بنظر من مرد بايد بزرگتر باشه چون متاسفانه زن زودتر از مرد شكسته ميشه،آقايون همينجوري دنبال بهانه هستن كه برن زن ديگه برو بگيرن،حالا فكرشو بكنيد اكر زن بزرگتر باشه ديگه چي مي شه؟؟!!!!

ولی دخترای بیست و هفا هشت سالع اصلا با دخترایی که تازه رفتن تو بیست بخصوص قبل بیصتو چهار قابل مقایسه نیستن هیکل دخترا دم سی باحال میشه دخترای بیست ساله چی دارن

Farshad Jalali
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۸ بعد از ظهر
باید پسر از دختر بزرگتر باشه
چون پسرا دیرتر به بلوغ و رشد فکری میرسن باید بزرگتر باشن که فکرای زوج هم سطح باشه
زنا زودتر هم پیر میشن ( منظورم چهرست )

~*نيلوفر آبي*~
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
ولی دخترای بیست و هفا هشت سالع اصلا با دخترایی که تازه رفتن تو بیست بخصوص قبل بیصتو چهار قابل مقایسه نیستن هیکل دخترا دم سی باحال میشه دخترای بیست ساله چی دارن

دوست نازنين بنده كلي نوشتم ردبندي سني نكردم!!!

آیه*
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
نه بابا
یعنی همه چی تو این دنیا رو فرمه جز این یکی
والا

sanya...
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ بعد از ظهر
به نظر منم پسر بزرگتر باشه بهتره چون دخترا زودتر به سن بلوغ فکری میرسن

sanya...
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ بعد از ظهر

sanya...
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ بعد از ظهر

*دیانا*
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ بعد از ظهر
خانم ها تقریبا 3 سال زودتر به بلوغ فکری میرسند و این که پسر در ازدواج باید بزرگتر باشد برای بالانس بودن سطح فکری و البته جسمی است...
و البته آقایونی که کوچکتر از همسرشون هستند منهای جمعیت انگشت شماری بعد از مدتی مادرشان را در همسر خود می جویند...
والبته اینکه ما خانمها برای مدیریت خانواده به فردی که از خودمان سن کمتری باشد اعتماد نمیکنیم این موضوع از نظر روانشناسی هم تائید شده که آقایونی که بزرگتر هز همسرهایشان هستند خانواده را بهتر مدیریت می کنند...
و خیلی دلیله دیگه...

rampart dweller
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ بعد از ظهر

:-2-43-:چه ربطی داره من خودم خیلی پسرا رو دیدم که هیجی عقل نداشتن ولی مثلا 17 16 سالگی زن گرفتن همچین میگن بلوغ فکری اینگار یکی پا میشه زن میگیره انیشتنه یا مثلا قراره چه اتفاقایی بیفته که به یه عقل خیلی والا نیاز داشته باشه یه نفر مگه خیلی چیز حادیه که مثلا باید بلوغ فکری داشته باشی تا راش ببری همونایی که دیدم یکی 15 سالش بود فقط فهمیده بود تو شلوارش چیزیه اگر نه نیم مثقال هم تو کلش عقل نبود اصلا کسی که عقل داشته باشه ازدواج نمیکنه یا دیگه دیر ازدواج میکنه

shadab70
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ بعد از ظهر
از نظر علمی اره
مرد باید از زن بزرگ تر باشه از نظر جامعه هم همینطوری
ولی به نظر من که فقط نظر شخصی خودمه نه
مشکلی نداره که مرد از زن کوچیکتر باشه ولی یه ذره ناجور یعنی به دل نمیشینه
البته دو سال زیاد نیست ولی مثلا 5 یا 6 سال دیگه واقعا یه ذره بده

فری شیطونه
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
اولا نه حرفشون اشتباس دوما بستگی به پسر و دخمل خانم داره چونننننننننننننننن عقل که به سنل و ساللللل نی سوما خودشون راضیا دیگه چه کاریه مخالفت کردن ...

باران18
از اونجایی که زن هم زودتر شکسته میشه و زودتر هم به تکامل میرسه پس مرد باید بزرگتر باشه.
حداقل سه سال و حداکثر هفت سال.(از نظر من)

فاطمهok-girl
به نظر من درست می گن خانواده چون بر اساس تحقیقات علمی انجام شده دختر ها با مقایسه با پسرهای هم سالشون بیشتر می فهمن !!چه بسا پسره کوچکتر باشه و انکه خانوم ها زود تر از اقایون نشاط و صورتشون رو از دست می دن این در اینده باعث میشه دختر کلی از پسر بزرگتر دیده شه

zahra_76
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ بعد از ظهر
اگه دقت کنين دخترا تو سن 9 سالگي به سن تکليف مي رسن پسرا 15 سالگي همين نکته نشون مي ده که دخترا زودتر از پسرا به بلوغ مي رسن چه جسمي ، چه فکري و روحي!
خدايي يه دختر 25 سالخ با يه پسر 25 ساله يکي ان؟؟؟؟:-2-43-:
بعدم زن زودتر شکسته ميشه پس بهتره مرد بزرگتر باشه تا اين شکستگي فاحش نباشه!
اصن اين دو تا فاکتورم نبود من خودم دوست دارم کسي که قراره يه عمر بهش تکيه کنم، ازم چند سالي بزرگتر باشه!:-2-28-:

swan.
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ بعد از ظهر
نه بابا به خاطر 2 سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-2-28-:

S@R!N@
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ بعد از ظهر
مرد باید بزرگتر باشه:-2-43-:من حتا ی ثانیه هم باشه اختلاف مخالفم:mrgreen:
خوب زن اگه زودتر از مرد پیر بشه مرد تازه احساس جوونی میکنه و ممکنه بعدن باهم مشکل پیدا کنن:-2-08-:که 100%پیدا میکنن :-2-27-:

S@R!N@
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ بعد از ظهر
اگه دقت کنين دخترا تو سن 9 سالگي به سن تکليف مي رسن پسرا 15 سالگي همين نکته نشون مي ده که دخترا زودتر از پسرا به بلوغ مي رسن چه جسمي ، چه فکري و روحي!
خدايي يه دختر 25 سالخ با يه پسر 25 ساله يکي ان؟؟؟؟:-2-43-:
بعدم زن زودتر شکسته ميشه پس بهتره مرد بزرگتر باشه تا اين شکستگي فاحش نباشه!
اصن اين دو تا فاکتورم نبود من خودم دوست دارم کسي که قراره يه عمر بهش تکيه کنم، ازم چند سالي بزرگتر باشه!:-2-28-:
100% موافقم:-2-28-:

Yek.gh
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ بعد از ظهر
به نظر من تا ٣ سال مشكلى نداره الان مامان من ١ سال از بابام بزرگتره ولى زندگى عالى داريم. مهم عشق و علاقه بين اون دو نفره و اينكه بتونن با هم بسازن و تفاهم داشته باشن. حرف مامان باباش تا حدودى درست ولى بايد جوانب ديگه رو هم در نظر بگيرن

یاسمن.ش
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ بعد از ظهر

این ادما نسلشون منقرض شده:-119-:

ازلی
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
نه . به نظر من که هیچ الزامی نیست .
مگه حضرت خدیجه 15 سال از پیامبر بزرگتر نبود ؟
علاوه بر اون من توی اطرافیان خودم خیلی زوجا رو دیدم که زنه از مرده بزرگتر بوده.چه امروزی ، چه قدیمی .حتی گاهی وقتی بهم می گفتن فلان زوج قدیمی زنه بزرگتره ، من با تعجب برمی گشتم دوباره نگاشون می کردم ؛ باورم نمی شد....
به نظر من ؛ از اونچه که توی این زوجا دیدم ، کاملا به شخصیت طرفین و خانوادشون بستگی داره ...

sweets
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ بعد از ظهر
چون عقل پسرا دیر تر کامل میشه مثلا عقل یک پسر 25 ساله برابر میشه با عقل یک دختر20یا22 ساله افتاد؟؟؟
منم نمیدونم کسی فهمید به منم بگه. :)

leili...
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
اقا من با همه موافقم ولی ایول سارای جون

no0obo0ody
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
فکر نمی کنم یکی 2 سال زیاد توفیری داشته باشه..اما خوب مثلا اگه پسره 19 باشه دختره 21 یعنی توئ سن کم..فکر می کنم زیاد جالب نباشه و ایجاد مشکل کنه

unknown K
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ قبل از ظهر
ربطی نداره کدوم بزرگ تر باشه مهم عقلشونه

samaneh73
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ قبل از ظهر
به نظرم باید بزرگ باشه ولی نمی دونم چرا جدیدا مد شده همه با کوچیکتر از خودشون ازدواج می کنن الان تو فامیل ما 3نفر این شکلی ازدواج کردن من که اصلا دوست ندارم

babakparsa
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۰ قبل از ظهر

از نظر گفتاری و تکلم آره مال دخترا زودتر کامل می شه :D

لامصب فَک نیست که تراکتوره :-2-06-:

افرین جان
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۱۳ قبل از ظهر
اره پسرها دیرتربه سن اگاهی و درک میرسند ومسئولیت پذیر میشوند حتی اسلام نیزبا توجه به شناخت واگاهی کامل ازفیزیولوزی مردها سن بلوغ اها را شش سال با دخترها فاصله گذاشته پس این نشان میدهدپسرها حداقل 4تا5 سال با دخترها باید:-2-41-:فاصله داشته باشند

SIIINA
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
چي انتظارداري از عقب افتاده هايي كه فقط ادعا دارن..........!خدارو اسمي ميپرستن ولي پول و اسكناس معيار زندگي و اسطورشونه!بعد حتما دختر و پسره بايد برن خودكشي كنن يا يه كار زشتي انجام بدن اينا پشيمون شن.
بعد ميگن اينا همش توطئه ي امريكا انگليسه جووناي مارو ازراه به در كردن :| نميدونم چي ميشد اگه اين موضوعو اسونتر حل ميكرديم

#NILOOF@R#
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۰۲ بعد از ظهر
نه بابا این حرفها دیگه واسه قدیمه..تو خانواده ما دونفر هستند خانوماشو ازشون دوسال بزرگتره..خیلی هم باهم خوبن..بستگی به آدمها داره...همه که شبیه هم نیستند

افسون74
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۰۹ بعد از ظهر
اگه تفاوت سنی کم باشه مشکلی نیست . اما اگه خیلی زیاد باشه خوب نیست . چون اولا زن ها عقلشون زودتر از مردا کامل میشه و دوما حالا چه مرد یا چه زن خیلی بزرگ تر باشند باعث میشه که دیدگاه ها خیلی متفاوت باشه و درد سر ساز شه . اما بازم عیبی نداره چون مهم اینه که در کنار هم ارامش داشته باشند و دو سال مشکلی رو به وجود نمیاره . :-2-40-:

محسن ADSL
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۱۴ بعد از ظهر
من میگم باید عقل و شعورشون هم سن باشه....

اختلاف سنی مهم نیست

baran_68
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۱۸ بعد از ظهر
اینطور نیست که اشتباه باشه ولی بهتره که هم سن باشن یا پسره بزرگ تر باشه
آخه دخترا از پسرا زودتر به بلوغ فکری میرسن و سطح فکرشون از پسرای هم سن خودشون بالا تر و این ممکنه مشکل ساز باشه

ashegebaran
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۲۰ بعد از ظهر
چون پسرا خیلی دیر تر از پسرا به بلوغ فکری و اجتماعی میرسن
یه دختر 19 ساله میتونه یه خونه رو اداره کنه ولی یه پسر 19 ساله به ندرت
خدا یه چیزی میدونه که گفته دختر 9 سالگی و پسر 15 سالگی به سن تکلیف میرسه!
ینی دختر تو نه سالگی میتونه یه چیزایی درک کنه ولی پسر همون مسائل رو تو 15 سالگی میفهمه

Dokhtarebarane
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۲۵ بعد از ظهر
به نظر من پسر باید 3 تا هشت سال بزرگتر باشه چون پسر در بعضی از مسایل عقل و شعورش و فهمش دیر تر از دختر میرسه و این باعث میشه که دختر و پسر تو زندگی دچار مشکلاتی بشن هم دیگه رو درک نکنن

_ماهک
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۲۶ بعد از ظهر
چون پسرا خیلی دیر تر از پسرا به بلوغ فکری و اجتماعی میرسن
یه دختر 19 ساله میتونه یه خونه رو اداره کنه ولی یه پسر 19 ساله به ندرت
خدا یه چیزی میدونه که گفته دختر 9 سالگی و پسر 15 سالگی به سن تکلیف میرسه!
ینی دختر تو نه سالگی میتونه یه چیزایی درک کنه ولی پسر همون مسائل رو تو 15 سالگی میفهمه
اینو قبول دارم

*niloo*
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۲۷ بعد از ظهر
پسرا دیتر به بلوغ فکری میرسن و دخترا زود تر از پسرا کامل میشن اگه دختره بزرگ تر باشه مرده خیلی پپه میشه دیگه ولی اگه مرده بزرگ تر باشه جفتشون در یک سطح قرار میگیرن

کاماجی
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۳۳ بعد از ظهر
من میگم طرز فکر شون اینو تعیین میکنه و برای همه هم یکی نیست..

marinana
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۳۶ بعد از ظهر
به نظر من کارشون درست بوده ... مرد یک حامیه . منطق داره . و زن احساساتیه اگه یک مرد کوچیکتر از زن باشه خب مطمئنا نمی تونه جلوی زن رو بگیره ... نمی تونه از منطقش درست استفاده کنه ... قصدتوهین ندارم ولی مردا واقعا دیربزرگ میشن و دیرترمنطقشونو پیدا می کنن زن باید کوچیکتر باشه چون از لحاظی شوهرش حمایتش کنه نه اون شوهرشو و از لحاظ دیگه شوهرش بتونه جلوی احساسات اشتباه اونو بگیره نه اون جلوی منطق شوهرشو ...

rain-sky73
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۳۹ بعد از ظهر
حرفشون درسته. مرد باید بزرگتر باشه چون مردا به پنج سال دیر تر از زن ها به بلوغ ذهنی و فکری میرسن. به خاطر همینه که سن بلوغ زن ها 9 ساله مردا 15
و همه روانشناسا میگن 5 سال بهترین اختلاف سنیه.

Mr.MoH
۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۴۶ بعد از ظهر
آخههه چراااا؟
من خودم نفهمیدم دلیلشو

حنا1997
۵ فروردين ۱۳۹۳, ۰۴:۴۷ بعد از ظهر
به نظر من باید مرد بزرگ باشه..من یه جایی خوندم که زنها از نظر عقلانی از پسر هم سن خودشون نزدیک سه چهار سال بزرگترن..برای همینه که دخترا زود تر به سن تکلیف میرسن...برای همین اگه بخوایم زن و مرد هم عقیده و از نظر درجه عقلانی یکی باشن پس بهتره مرد بزرگتر باشه...:-2-14-:

stts
۵ فروردين ۱۳۹۳, ۰۵:۰۰ بعد از ظهر
بستگی به مرده هم داره زنه اگه شکسته و پیر بشه اون وقت مرده ولش کنه چی؟

@kimiy
۵ فروردين ۱۳۹۳, ۰۵:۰۳ بعد از ظهر
به نظر من کاملا درسته زن باید تو زندگی به مرد تکیه که ولی اخه چجوری به مردی که از خودشکوچیک تره تکیه کنه؟؟؟:-2-25-:

مه گل.ب
۵ فروردين ۱۳۹۳, ۰۵:۰۴ بعد از ظهر

خدا خیرت بدهههههههه!دقیقا همینا رو میخواستم بگم.زحمتمو کم کردی!:-2-38-:

طنی 79
۵ فروردين ۱۳۹۳, ۰۵:۴۴ بعد از ظهر
میگن که خانومها زود شکسته میشن چون ظریفن اقایون هم بزرگتر باشن بیشتر میفهمن وبیشتر اهل زندگی میشن وبه نوعی کمتر سروگوششون میجنبه من نمیگما میگن:-2-41-:
ادم حرص نخوره اختلاف سنی انقدرا مهم نیست.